Patarimai, kaip išvengti pavojingų ultravioletinių spindulių

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Patarimai, kaip išvengti pavojingų ultravioletinių spindulių

Saulė lauke darosi vis kaitresnė, o kartu – ir pavojingesnė. Laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“ dalinamės patarimais, kaip išvengti pavojingų ultravioletinių spindulių.

 

„Artėjant vasarai, mūsų oda po žiemos būna pavargusi, dažnai sausoka. Todėl pirmiausia ką reikėtų padaryti – tai nuvalyti tą suragėjusį odos sluoksnį“, - teigia prof. med. dr. Violeta Kvedarienė. Kitas svarbus etapas, pasak gydytojos – drėkinimas. Kremai turėtų būti drėkinantys. Taip pat reikėtų nepamiršti gerti daug skysčių.

 

Taip pat įsibėgėjant vasaros sezonui reikėtų nepamiršti kremų, saugančių nuo pavojingų UV spindulių. Tačiau kaip pasirinkti SPF kremą? „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Raimonda Truncė dalinasi patarimais: „Apie SPF skaičių yra labai daug mitų. Vieni teigia, jog ant kremo nurodytą skaičių reikia dalinti iš trijų ir taip galima sužinoti, kiek valandų juntamas jo poveikis, kiti sako, kad jį reikia dauginti. Bet tiesa yra tokia, kad užtenka 10-15 minučių saulėje, kad oda pradėtų degti. Šis skaičius parodo, kiek kartų po 10 minučių mes galime būti saulėje, pasitepus kremu“.

 

Ką dar reikia žinoti renkantis SPF kremą? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.

Kitas faktas