Pasiūlytas naujas hipertonijos gydymo būdas

Pasiūlytas naujas hipertonijos gydymo būdas

Hipertonija – tai tikrų tikriausia žmonijos rykštė. Su šia problema kasdien visame pasaulyje susiduria vis daugiau žmonių. Mokslininkai baiminasi, kad tai – uždelsto veikimo bomba.

Niekam ne paslaptis, kad aukštas kraujospūdis yra pagrindinė širdies priepuolių, insulto ir inkstų nepakankamumo priežastis. Nors priemonių arsenalas kovoti su šia neganda mūsų dienomis išties nemažas, kraujospūdžio lygį sureguliuoti būna labai sudėtinga. Medikamentinė terapija jau beveik šimtmetį padeda kovoti patogiu neinvaziniu būdu su pačiomis įvairiausiomis ligomis, tačiau kai kalba pasisuka apie sunkias lėtines ligas, pavyzdžiui, nutukimą, diabetą ir hipertoniją, vaistai pasirodo beesą visiškai neefektyvūs. Mokslininkai pabrėžia, kad kai vaistiniai preparatai negali padėti, tenka imtis invazinių metodų.

Hipertonijos gydymas elektrošoku skamba šiurpokai, tačiau jis iš tiesų reguliuoja kraujospūdį. Kartais nervai lieka įsitempę, o medikamentinis metodas šios problemos neišsprendžia. Yra tikimybė, kad, sunaikinus nedidelį nervų kiekį, arterijos atsipalaiduos, o kraujospūdis normalizuosis.

Naujausiais duomenimis, JAV maždaug 78 milijonai žmonių (kas trečias suaugusysis) turi bėdų dėl per aukšto kraujo spaudimo. Prognozuojama, kad apie 2030 jų skaičius išaugs iki 105 milijonų.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas