Paprastas pasirinkimas: alkoholis ar gyvenimas? (I dalis)

Paprastas pasirinkimas: alkoholis ar gyvenimas? (I dalis)

Visos pastangos būti sveikam gali nueiti niekais, jeigu žmogus neatsisako savo žalingų įpročių. Vienas iš tokių yra alkoholinių gėrimų vartojimas. Kodėl juos reikėtų pamiršti? Alkoholis daro stiprų toksinį poveikį. Norite sulieknėti arba išvengti viršutinių kvėpavimo takų ligų, arba gyventi ilgai ir laimingai? Neišdegs... Alkoholis kliudys pasiekti bet kokių užsibrėžtų tikslų.

Alkoholis ar figūra?

Laikantis praktiškai bet kurios dietos labai svarbu, kiek suvartojate angliavandenių ir riebalų. Tačiau netgi šios pastangos gali būti bevaisės, jeigu alkoholis užims svarbią vietą jūsų dienos meniu. Jeigu turite antsvorio arba jums diagnozuotas nutukimas, o jūs norite sulieknėti – ką gi, tai dar viena priežastis atsisakyti alkoholinių gėrimų.

Alkoholis – viena iš didžiausių kliūčių tiems, kurie tikisi numesti svorio. Jis sutrikdo subtilią vandens ir elektrolitų pusiausvyrą, medžiagų apykaitą ir hormonines funkcijas, stimuliuoja kortizolio (antinksčių gaminamo hormono) sintezę, todėl naikinamas raumeninis audinys ir kaupiasi riebalai. Alkoholis taip pat mažina testosterono kiekį vyrų kraujyje – o juk šis hormonas padeda deginti riebalus ir priaugti raumenų masės.

Tyrimai, aprašyti Amerikos klinikinės mitybos žurnale, rodo, kad praėjus pusvalandžiui po to, kaip išgeriama 100 ml degtinės su limonadu, riebalų metabolizmas krinta 73 %. Iš esmės alkoholis atima iš organizmo galimybę naudoti riebalines atsargas kaip energijos šaltinį, taip pat skatina skysčių šalinimąsi iš organizmo (o juk tam, kad būtų galima priaugti raumenų masės, kūnui skysčių negali trūkti, antraip norimo rezultato nebus).

Alkoholis stimuliuoja apetitą. Tyrimai rodo, kad yra tiesioginis ryšys tarp to, kiek žmogus išgeria alkoholinių gėrimų prieš valgį, ir to, kiek maisto jis suvartoja. Kadangi alkoholis stimuliuoja smegenis išlaisvinti dopaminą ir kitus malonumo hormonus, noras išgerti ir užkąsti ko nors skanaus smarkiai išauga.

2 psl. »

Komentarai (1)

laima 2012-03-30 17:24
o man kaip tik isgerus valgytūi visai nesinori