Panašūs simptomai, skirtingas gydymas: kaip nesupainioti pavasarinės alergijos ir peršalimo?

Panašūs simptomai, skirtingas gydymas: kaip nesupainioti pavasarinės alergijos ir peršalimo?

Alergines reakcijas nesudėtinga supainioti su peršalimo simptomais. Gydytojai ir vaistininkai įspėja, kad labai svarbu atskirti šiuos skirtingai gydomus sveikatos sutrikimus – antraip kyla neatsakingo vaistų vartojimo, kuris gali dar labiau pakenkti sveikatai, pavojus.

Vaistininkų teigimu, į vaistines šiuo metu dažnai užsuka slogos, čiaudulio ir kosulio, akių perštėjimo kamuojami žmonės, įsitikinę, jog peršalo. Tačiau daugelis šių simptomų gali būti ir pavasarį paūmėjančios alerginės reakcijos.

„Svarbu nesupainioti šių negalavimų simptomų, o, kaip rodo praktika, taip kartais pasitaiko. Taip pat svarbu simptomų neignoruoti ir pasikonsultuoti su specialistu, nes alergija ilgainiui gali virsti lėtine liga“, – pažymi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė-vedėja Jolita Skinderskienė.

Pasak šeimos gydytojos Gintarės Grigaliūnės, šiuos simptomais panašius sveikatos sutrikimus geriausia atskirti įsiklausant į organizmą ir įdėmiai stebint savo sveikatos būklę.

„Sezoninė alerginė sloga pasireiškia vandeningomis išskyromis iš nosies, ją lydi dažnas čiaudulys, akių paraudimas, ašarojimas. Skirtingai nuo peršalimo, nebūna karščiavimo, kaulų laužymo ir gleivių sutirštėjimo, taip pat nebūdingas kosulys. Tuo tarpu peršalimo atveju po paros ar dviejų išskyros iš nosies tirštėja, jei nesigydoma – stiprėja kosulys, gali laikytis temperatūra. Jei nesate tikras, kuri liga užklupo, konsultuokitės su specialistais ir stebėkite savo savijautą. Alerginė reakcija visuomet išliks tokia, kokia buvo pirmąją dieną, o štai viruso sukelti simptomai keisis. Be to, peršalimas trunka apie savaitę, o alergijos požymius galima jausti ir ilgus mėnesius“, - pasakoja G. Grigaliūnė.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas