Neįtikėtina kokosų aliejaus nauda: nuo svorio metimo iki širdies stiprinimo

Neįtikėtina kokosų aliejaus nauda: nuo svorio metimo iki širdies stiprinimo
@ Shutterstock

Kokosų aliejus (ypač grynas, ekologiškas) net ir parduotuvei paskelbus akciją kainuoja gana nepigiai, tad visuotinis pamišimas dėl jo kartais kelia nuostabą. Juolab, kad šio produkto gerbėjai vienodai entuziastingai juo ir veidą tepasi, ir deda į keptuvę blynams kepti.
 
Vis dėlto neskubėkite moti ranka manydami, kad tai – eilinė mada ir ji greitai praeis. Kokosų aliejaus nauda tikrai nėra nei pramanas, nei rinkodaros triukas. Vis daugiau mokslinių tyrimų rodo, kad naudoti kokosų aliejų maistui yra vienas lengviausių būdų pagerinti savo sveikatą, savijautą, išvaizdą ir net intymųjį gyvenimą.
 
Dievo dovana metantiesiems svorį
 
Apie kokosų galią kovojant su riebalais mokslininkai žino jau ne vieną dešimtmetį. Dar 1985-aisiais specializuotame žurnale „Journal of Toxicology and Environmental Health“ buvo aprašytas atitinkamas tyrimas. Jo rezultatai įrodė, kad viena vienintelė dekano rūgšties (jos kokosų aliejuje itin gausu) injekcija laboratorinių žiurkių patinams iš pradžių staiga ir labai smarkiai, paskui – palaipsniui sumažino apetitą, taigi ir svorį.

Vėliau atlikti tyrimai parodė, kad dekano rūgštis ir kiti vidutinės grandies trigliceridai kokosų aliejuje gali dvidešimt keturioms valandoms iki 5 procentų padidinti energijos išeikvojimą žmonėms. Gal ir neatrodo, kad sudeginti per dieną 100–120 kalorijų – labai daug, tačiau per metus jau susidės mažiausiai 36 000 kalorijų. Tai daugiau kalorijų nei yra bemaž 5 kilogramuose sveikatai pavojingų nematomų pilvo riebalų.
 
Žudo bakterijas
 
Maždaug pusę kokosų aliejuje esančių riebiųjų rūgščių sudaro lauro rūgštis. Ji itin veiksmingai naikina bakterijas, virusus, grybelius, taigi, naudojant išoriškai, yra puiki apsaugos priemonė nuo infekcijų. Tačiau tai dar toli gražu ne viskas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas