Pagalba nuo peršalimo – iš bičių

Pagalba nuo peršalimo – iš bičių

Atrodo, dar visai neseniai iškylavome gamtoje, neskubėjome vyti atžalų iš ledinio ežero ar jūros: nuo maudynių pamėlusių lūpų ir nuo šalčio kalenančių dantų pasekmes greitai išsprendė pilnos saujos uogų ir burnoje tirpstančių vaisių gausa. Tačiau saulės spindulius ir šiltą vėjelį pakeičia lietus ir dargana, o gerą nuotaiką – rūpestis dėl peršalimo ligų, įvairių virusų ir kitų susirgimų. Kaip sustiprinti imunitetą ir neįsisukti į uždarą antibiotikų ir ligų ratą? Tai klausimas, aktualus kiekvienai Lietuvoje gyvenančiai šeimai.

Ne paslaptis, kad mūsų klimatas permainingas, o atšalusiems orams būdingi viršutinių kvėpavimo takų susirgimai. Jie gali būti ne tik peršalimo, bet ir susibūrimo vietose pasigauto viruso pasekmė. Štai kodėl, atvėsus orams turėtume pasirūpinti ne tik tinkama šeimynos apranga, bet ir priemonėmis, didinančiomis organizmo atsparumą ligoms.

Sakysite, lengva kalbėti, o kaip išsirinkti tinkamiausią produktą, kai vaistinių lentynos lūžta nuo įvairiausių vaistų, maisto papildų ir vitaminų? Žiniasklaidos kanalai transliuoja reklamines žinutes, o šeimos gydytojas ne visada turi laiko išsamiai konsultacijai. Tokiose pasiūlos „džiunglėse“ pasiklysta net profesionalai. Taigi, kilus menkiausiai abejonei, visada verta prisiminti liaudies išmintį ir atsigręžti į gamtą.

Pasak Šveicarijos kaime bites auginančio veterinarijos mokslų daktaro Juozo Jokimo, imuniteto stiprinimo ir veiksmingiausio vaisto nuo peršalimo turėtume ieškoti būtent pas šias skraidūnes. „Norėdamos apsaugoti avilį nuo infekcijų, grybelių, puvimo, rūgimo procesų, bitės kaupia propolį. Ši medžiaga yra nepaprastai naudinga ir žmogui. Tai vienas stipriausių gamtinių antibiotikų, galintis daryti stebuklus“, – pažymi J. Jokimas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas