Odontologės konsultacija. Parodontozė ir klibantys dantys

Odontologės konsultacija. Parodontozė ir klibantys dantys

Apačioje pradėjo klibėti net keturi dantys. Prie jų, iš vidinės pusės buvo susidaręs  pūlinukas, maudė tuos dantis. Kreipiausi į odontologą, kuris iš atliktos nuotraukos nustatė, jog tai periodontitas ir ties tais keturiais dantimis kaulas nepataisomai sumažėjęs.
Tuo metu man išrašė antibiotikų ir padarė visos burnos kuriatažą. Tačiau taip ir neišsiaiškinau, ką daryti toliau. Pasak jų, jie išgydė infekciją ir toliau turiu tik pastoviai prižiūrėti dantukus. Gyvenu ne Lietuvoje ir norėčiau pasiteirauti, kaip taisyklingai prižiūrėti dantenas? Ar periodontitas neišgydomas?
Tiesa, tie dantukai apačioje vis dar šiek tiek kliba, ar jie man atsistatys? Ar taip ir klibės visą likusį laiką? Gydytojas sakė, jog labiausiai man padetų įsidėti breketus (nors visi dantys tiesūs, tačiau tie klibantys apatiniai 2 yra kreivoki, netaisyklingas sąkandis). Labai bijau netekti savo sveikų dantų! 

Žandikaulio kaulas, laikui bėgant, tirpsta ir gali vystytis parodontozė. Jei dantys kliba, kaulas yra stipriai patirpęs. Dar daug kas priklauso nuo amžiaus. Būtų gerai žinoti Jūsų amžių. Dėl breketų negaliu nieko pasakyti neapžiūrėjus Jūsų. Jei jau dantys kliba, breketai gali ir nepadėti. Galbūt siūlyčiau dantų surišimą – dantis sutvirtinti tarpusavyje. Kviečiame į konsultaciją.

 

 

Daugiau gydytojos odontologės atsakymų rasite: Jūratė Bartusevičienė

Gydytojos odontologės svetainė:

http://www.facebook.com/FabijoniskiuSveikatosCentras

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: info@sveikata.lt

 

 

Komentarai (1)

ramute 2013-02-08 18:19
pusleline kuo puikiausiai tvarko transfer factor ekstraktas.860382202

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas