Nuovargis ir stresas: ką svarbu žinoti?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Nuovargis ir stresas: ką svarbu žinoti?

Laidos „Sveikata.lt“ komanda apie nuovargį bei stresą diskutuoja su „Sveikatos komanda“. Ką svarbu žinoti?

 

Psichiatras Jaunius Urbutis skuba priminti – stresas nėra vien tik bloga organizmo reakcija: „Stresas nėra visą laiką kenksmingas. Tai mūsų gyvenimo dalis, parodanti žmogui, jog kažką reikėtų daryti, keisti arba atvirkščiai, kažko nebedaryti. Stresas padeda mums išlikti budriems“.

 

Tiesa, pacientai tuo rūpintis pradeda vis dažniau. „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Giedrė teigia, jog sparčiai dažnėja pacientų kreipimųsi dėl nerimo, nemigos mažinimo: „Vaistinėje visuomet galime pasiūlyti vaistinių augalinių preparatų, kurie gali suteikti bent jau trumpalaikę pagalbą“. Ar šis poveikis gali būti ilgalaikis, labai priklauso nuo to, kokie yra simptomai: „vaistinėje nusipirkus produktą, jo neužtenka. Žinoma, jog turime skirti laiko sau, miegui, poilsiui, mitybai, fiziniam aktyvumui. Tai tikrai yra dalykų, kuriuos reikia kartu keisti, kad pasiektume geriausius rezultatus“, - teigia vaistininkė.

 

Psichiatras antrina, jog jei streso mažinimo pratimai nepadeda, tuomet reikia kreiptis pagalbos į specialistus: „žmonės dažniausiai kreipiasi tuomet, kai lėtinis stresas išsivysto į psichikos sutrikimus“.

 

Kaip kovoti su stresu ir nerimu? Atsakymus žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.

Komentarai