Nuo peršalimo padės saulės vonios

Nuo peršalimo padės saulės vonios

Kad rudenį nesirgtume, per vasarą reikėtų papildyti ne tik vitamino C, bet ir vitamino D atsargas. Tam gali pasitarnauti saulės vonios arba rūpestingo vaistininko patarimas.

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad rudenį dažnai peršąlame, nes šaltukui nesiruošiame iš anksto.


Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė

„Didelę įtaką peršalimo ligų suintensyvėjimui daro karštas vasaros oras, po kurio bangos mes nespėjame tinkamai pasiruošti šaltąjam sezonui. Labiausiai norėčiau perspėti visus tėvelius ir patarti vaikų imunine sistema pradėti rūpintis ne rudenį, jau prasidėjus peršalimo ligoms, o kur kas anksčiau, bent jau vasaros pabaigoje. Kalbant apie mokyklinio amžiaus vaikučius, norėčiau priminti grūdinimosi naudą. Tai tikrai labai svarbu“, - sako vaistininkė.

Anot jos, paskutinėmis rugsėjo dienomis į vaistinę užsuka ypatingai daug vaikų ir darbingo amžiaus žmonių, besiskundžiančių gerklės skausmu, sloga. Mokyklinio amžiaus vaikams, kurie dažnai įvairiais virusais užsikrečia vieni nuo kitų, vaistininkė rudenį pataria duoti imunomoduliatorių, kurie leidžia išsaugoti gerą savijautą bei stiprią imuninę sistemą.

Saulė suteikia apsaugą

Vaistininkė sako, kad vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, nereikėtų griebtis tablečių ar stipriai veikiančių lašų bei kitų rimtesnių medikamentų. „Geriausia būtų atsisukti į liaudies mediciną: puikiai veikia imbieras, taip pat vitamino C turtingos erškėtrožės ar spanguolės. Nors imbiero arbata kiek aitroka, ji irgi gali būti labai skani – pavyzdžiui, ją geriant su medumi. Apskritai, šiuo metų laiku rekomenduočiau vartoti kuo daugiau įvairių produktų, kuriuose gausu ne tik vitamino C, bet ir įvairių mineralų. Pati labai mėgstu ir kitiems rekomenduoju preparatus su ežiuolės ekstraktu“, - sako J. Skinderskienė.

Pasak vaistininkės, stipriam imunitetui taip pat labai svarbus reikiamas vitamino D kiekis, kurį vasaros metu gauname su saule. „Jei neturėjome saulėtų atostogų, visuomet galime užsukti į vaistinę ir pasitarti su rūpestingu vaistininku: jis individualiai pakonsultuos ir patars, kaip šiuo metų laiku galėtumėte sau padėti, kokius maisto papildus ar vitaminus reikėtų vartoti, kad jaustumėtės gerai, sveikai, energingai ir galėtumėte įsisavinti daug naujos informacijos bei įspūdžių“, - sako vaistininkė.

Komentarai