Nėštumo kalendorius. 8 savaitė

Nėštumo kalendorius. 8 savaitė

Embrionas: 1,5 – 2 cm ilgio. Sparčiai formuojasi veidas - atsiranda nosies užuomazgos, pradeda vystytis lęšiukas, o akis dengia vokai.

Labai aktyviai tebesivysto smegenys, galva, lyginant su kūnu, didelė. Formuojasi rankų ir kojų pirštai.

Nėščioji: prasideda nemalonūs su nėšumu susiję pojūčiai - atsiranda dirglumas kvapams, kamuoja pykinimas. Verta naudoti neutralaus kvapo kosmetines priemones, atsisakyti parfumerijos. Pabrinksta ir didėja krūtys, tad moteriai jau verta įsigyti naujas, iš narūtalių medžiagų pagamintas liemenėles. Reikėtų rinktis su plačiomis petnešėlėmis - taip padidėjusių krūtų svoris pasiskirstys tolygiau.

Įdomu: nėščiosios tyrimai. Tikėtina, kad šiuo metu gydytojas atliks kraujo tyrimus - bus nustatoma kraujo grupė, Rh faktorius, kraujo krešėjimo rodikliai, patikrinama ar nėra jokių infekcijų. Taip pat turėtų būti atlikti gimdos kakleio, makšties terpės bei šlapimo tyrimai.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas