Nėštumo kalendorius. 7 savaitė

Nėštumo kalendorius. 7 savaitė

Embrionas: savaitės pradžioje embriono ilgis siekia nuo 4 iki 5mm, o pabaigoje jau nuo 11 iki 13 mm. Augimo tempas itin spartus.

Įšryškėja pirmosios kojų užuomazgos, kurios primena plaukmenis. Sparčiai vystosi rankos, jau galima pamatyti pečius ir dilbius. Netrukus išryškės kojų ir rankų pirštai.

Toliau vystosi smegenys ir širdis - šią savaitę širdis pasidalins į kairiąją ir dešiniąją kameras. Atsiranda bronchų užuomazgos.

Aktyviai vystosi žarnynas, formuojasi apendiksas, kasa. Ryškėja šnervės ir akys.

Nėščioji: šiuo metu moteris jau yra priaugusi apie 1 kg svorio, tačiau tai dažnai varijuoja ir tam nereiktų skirti didelės reikšmės. Vizualiai pilvuko bei kitų pokyčių dar nesimato, tačiau dažna moteris pastebi, kad krūtys jau ima šiek tiek didėti, gali tapti skausmingos, ypač spenelių srityje.

Įdomu: nuotaikų kaita. Hormoniniai svyravimai, o taip pat nėštumo pradžioje lydintys neigiami veiksniai (pykinimas, skausmai) gali lemti nuotaikų kaitą. Tai normalu ir ilgainiui turėtų stabilizuotis.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas