Nėštumo kalendorius. 38 savaitė

Nėštumo kalendorius. 38 savaitė

Vaisius: vaisiaus svoris gali viršyti 3 kg, ūgis - apie 50 cm.

Šią savaitę nuo vaisiaus kūno nukrenta pirminiai plaukeliai. Toliau auga riebalinis sluoksnis.
Viso nėštumo metu vaikelio žarnyne kaupiasi atliekinė masė, kuri vadinama mekona. Ji susidaro iš uskaldytų kraujo kūnelių, negyvų žarnyno ląstelių, odos ląstelių ir plaukelių, kurie buvo praryti kartu su vaisiaus vandenimis.
Šią masę vaikelis ištums iš savęs jau gimęs, tačiau kartais tai nutinka ir iki gimdymo - tokie mažyliai gimsta pasidengę žalsva plėvele.

Nėščioji: tiek gimda, tiek ir svoris dar gali nežymiai augti.

Gimdymas gali prasidėti visai netrukus, jau gimdžiusios arba dvynukų besilaukiančios dažniausiai pagimdo jau 37 nėštumo savaitę (tik 5% šių moterų pagimdo vėliau).

Pirmoji gimdymo stadija prasidės nuo gimdos kaklelio susitraukimų, kurie padės vaikeliui atsidurti gimdymo takuose. Vėliau prasidės sąrėmiai, kurie gali būti tiek tikrieji, tiek netikrieji.

Netikrieji sąrėmiai prasideda nėščiajai judant, o atsigulus, atsipalaidavus jie praeina, gimdymas dar nėra prasidėjęs.
Tikrieji sąrėmiai nepriklauso nei nuo pozos, nei nuo aktyvumo. Moterys teigia, kad jie primena nupurtymą elektrą, einantį nuo pilvo apačios iki pat kojų - gimdymo takais slenkantis vaikas dažnai kliudo nervus ir tai sukelia šiuos nemalonius, skausmingus pojūčius. Kitos moterys juos tapatina su ženkliai stipresniais menstruacijų skausmais.

Įdomu: vaisiaus vandenų nutekėjimas. Kartais vaisiaus vandenų tekėjimas nepranašauja prasidedančio gimdymo - vaisiaus vandenų pūslė gali įtrūkti, tuomet pastebėsite silpną srovę. Net jeigu sąrėmiai ir neprasideda, turėtumėte pranešti savo gydytojui. Specialistai patikrins, kiek vaisiaus vandenų yra, jie nuolat atsinaujina, tad vaikelis turėtų jaustis gerai.
Kartais, gimdymui neprasidedant, o vaisiaus vandenų pūslei įtrūkus, gimdymas imamas dirbtinai skatinti - tai apsaugo nuo infekcijų, kurios gali patekti į gimdą įtrūkus vaisiaus vandenų pūslei.

Vaisiaus vandenims nutekėjus dėl prasidedančio gimdymo beveik iš karto juntami ir sąrėmiai. Jūs gimdote!

Komentarai