Nėštumo kalendorius. 37 savaitė

Nėštumo kalendorius. 37 savaitė

Vaisius: svoris - apie 3 kg, ūgis - 47 cm.

Vaikelis jau beveik pasirengęs gimti, kiekvieną savaitę jis priauga apie 30 g riebalų.
Aplink nervus vystosi apsauginis sluoksnis (šis procesas tęsis dar metus po gimimo).
Plaučiai jau pilnai išsivystę, tad dabar gimęs vaikas jau gebės kvėpuoti savarankiškai.
Jeigu laukiatės pirmagimio, tai gimdymas turėtų prasidėti po keletos savaičių, tačiau jeigu tai nebe pirmas gimdymas arba jeigu laukiatės dvynių, tai gimdymas gali prasidėti jau šią savaitę.

Nėščioji: gimda jau beveik pasiekė savo maksimalų ilgį, kai kurių moterų gimdos dar gali plėstis, tačiau labai nedaug, vos 1-2 cm. Normalus svorio prieaugis turėtų būti apie 12 - 15 kg.

Vaisius moters gimdoje jau pasisukęs galva žemyn, jo galva remiasi į dubens sritį ir nebespaudžia vidaus organų, tad nėščiajai taps lengviau kvėpuoti. Šlapimo pūslė tebėra spaudžiama, tad dažnas šlapinimasis tęsis.

37 nėštumo savaitę gimusieji vaikai laikosi pilnai išnešiotais, tad nebereikia baimintis priešlaikinio gimdymo, belieka būti pasiruošus, susidėjus reikalingiausius gimdymui daktus.

Įdomu: vaisiaus padėtis paskutinėmis nėštumo savaitės. Maždaug 32 - 34 savaitę vaisius dažniau būna pasisukęs galva į apačią, jo galvutę galima nesunkiai užčiuoti pilvo apačioje, tačiau vaikelio poza dar keičiasi, jis juda ir vartosi. 37 savaitę vaikelis pasisuka galva į apačią ir tokioje pozoje išbūna iki pat gimdymo.

Komentarai (1)

anna 2015-02-21 23:00
Daug gramatinių klaidų !!!?