Nėštumo kalendorius. 36 savaitė

Nėštumo kalendorius. 36 savaitė

Vaisius: svoris - 2,75 kg, ūgis - 46 cm.

Ženkliai suapvalėja vaikelio skruostai - jie vystosi, kadangi vaikelis nuolat čiulpia pirštą ruošdamasis žindymui.

Kaulai jau sutvirtėję, nors galvos kaulai dar turi kremzlines jungtis - jų pagalba gimstančio vaikelio galvutė šiek tiek susiplos ir palengvins vaisiaus slydimą gimdymo takais. Galimai keistos formos naujagimio galva atsistato per keletą savaičių po gimdymo, kaulams sutvirtėjus.

Nėščioji: gimdos ilgis - 36 cm, jos pakilimas virš bambos - 14 cm.

Svoris ir toliau auga. Gimda siekia krūtinkaulį, tad darosi sunkiau kvėpuoti, atrodo, kad vaisius juda tiesiai po širdimi.
Dėl padidėjusio hormonų kiekio gali ženkliai padidėti plaukuotumas, plaukeliai gali būti tamsesni, storesni, tačiau po gimdymo hormonų koncentracijos, o kartu ir plaukuotumas normalizuosis.

Amniotinio skysčio kiekis pasiekė maksimumą, dabar moters organizmas dalį jo sugers, suteikdamas daugiau vietos kūdikui augti.

Įdomu: dažnas šlapinimasis nėštumo metu. Toks reiškinys yra visiškai normalus, kadangi išsiplėtusi gimda stipriai spaudžia šlapimo pūslę, ji nebegali išlaikyti tokio šlapimo tūrio, tad tiek dažnas, tiek ir nevalingas šlapinimasis (nusičiaudėjus, atsikosėjus ar pan.) yra normalūs reiškiniai. Reikėtų naudoti kasdienai skirtus įklotus.

Šlapimo nelaikymas po gimdymo taip pat vargina daugelį, tai susiję su dubens dugno nervų ir raumenų pažeidimais gimdymo metu. Atstatyti juos, o kartu ir atsirkatyti nemalonaus šlapimo nelaikymo padeda Kėgelio pratimai

Komentarai