Nėštumo kalendorius. 35 savaitė

Nėštumo kalendorius. 35 savaitė

Vaisius: ūgis - 45 cm, svoris - 2,5 kg.

Vaisiaus jau beveik išsivystė, tačiau jo virškinimo traktas dar formuoji, tad gimęs dabar jis dar negalėtų pilnavertiškai įsisavinti pieno.

Vaisiaus nagai jau beveik pasiekė pirtų galiukus, kartais mažyliai gimsta apsidraskę veiduką ir kūną, tame nėra nieko neįprasto ar blogo.

Nėščioji: gimdos ilgis - apie 35 cm, virš bambos ji pakilusi 15 cm.

Pilvas toks didelis, kad tampa sunku kvėpuoti, valgyti, judėti. Moteriai reikėtų stengtis viską daryti kuo lėčiau, daugiau ilsėtis, dažniau keisti sėdėjimo, stovėjimo ar gulėjimo pozas - taip mažiau varginsite nugarą, kojas.

Įdomu: nuotaikų kaita nėštumo metu. Nuotaikų kaita priklauso tiek nuo pasikeitusių hormonų koncentracijų, tiek ir nuo nuovargio, fizinių skausmų, persekiojančios baimės dėl artėjančio gimdymo.

Reikėtų stengtis nusiraminti, gauti kuo daugiau informacijos, kuri padės geriau suvokti kūno pokyčius, skausmų prigimtį, iki gimdymo išsiklausinėti viską, kas jus neramina, reikalui esant pasitarti su psichologu.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas