Nėštumo kalendorius. 30 savaitė

Nėštumo kalendorius. 30 savaitė

Vaisius: svoris - apie 1,4 kg, ūgis - 38 cm.

Vaisius intensyviai juda, o dėl sustiprėjusių jo raumenų gali būti, kad judesiai kelia nedidelį skausmą ir diskomfortą nėščiajai.
Gydytojai teigia, kad sveikas, normaliai besivystantis vaisius per dieną sujuda apie 10 kartų, tačiau tai individualu. Vaisiaus judesius sunkiau pajusti aktyviai judančiai moteriai.

Nėščioji: gimda pakilusi 10 cm virš bambos, jos ilgis - 30 cm. Svorio prieaugis - 11 - 16 kg.

Pilvas dar tebedidėja, nors normalu, jeigu jo dydis jau dabar kelia nemenką diskomfortą, trukdo judėti, normaliai išsimiegoti.
Kartais augantis vaisius užspaudžia sėdmeninė nervą, o tai sukelia skausmą strėnų ir sėdmenų srityje. Reikėtų atsigulti, atsipalaiduoti. Vaisiui pakeitus pozą nervas atsileis ir skausmas palaipsniui išnyks.

Įdomu: miego sutrikimai nėštumo metu. Suprastėjusi besilaukiančiųjų miego kokybė yra normalus reiškinys - kamuoja įvairūs skausmai, pilvas trukdo rasti miegui tinkamą pozą, vaisiaus judesiai kelia diskomfortą, tenka dažniau šlapintis.

Prieš miegą verta pagulėti šiltoje vonioje, pasiklausyti ramios muzikos, paskaityti, stenkitės maksimaliai atsipalaiduoti, prieš miegą nepersivalgyti ir negerti daug skysčių.

Komentarai