Nėštumo kalendorius. 3 savaitė

Nėštumo kalendorius. 3 savaitė

Embrionas: tai tik ląstelių grupė, tačiau ji dauginasi labai sparčiai. Teoriškai ląstelių kamuolį jau galima išvysti, nes jo ilgis siekia 0.15 mm. Jo dydis šiuo metu prilygsta smeigtuko galvutei.

Nėščioji: moteris dar nejunta jokių pasikeitimų, neretai nė nežino, kad jau laukiasi - juk dar nepraėjo nei vienas menstruacinis ciklas.
Moters organizme vyksta didelės permainos, kinta hormonų koncentracija ir moteris jau netrukus pajus pirmuosius nėštumo simptomus - padidėjusią krūtinę, pykinimą, sąnarių skausmus ar kitus nėščiosioms būdingus požymius.

3-iąją nėštumo savaitę moterys kartais pastebi nežymų tepimą, kraujingas išskyras. Tai vadinama implantaciniu kraujavimu - kiaušinėlis prisitvirtina kraujo turinčiuose gimdos audiniuose, o visas ten buvęs kraujas po truputėlį pasišalina iš gimdos.

Įdomu: nėštumo testai. Trečiąją savaitę nėštumo testo pagalba galima nustatyti nėštumą - testą reikėtų atlikti ryte, būtent tada šlapime galima aptikti didžiausią žmogaus chroriongonadotropino (HCG) hormono koncentraciją, kuri pastojus kyla nuo nuo 0 iki 100 000 miU/ml ir daugiau.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas