Nėštumo kalendorius. 28 savaitė

Nėštumo kalendorius. 28 savaitė

Vaisius: ūgis - 35 cm, svoris - 1,1 kg.

Ryškiai matomi antakiai ir blakstienos. Pradeda kauptis poodinių riebalų sluoksnis. Vaisius sveria jau daugiau nei kilogramą, o vos prieš 11 savaičių jis sverė vos 100 gramų, tai reiškia, kad mažylio svoris padidėjo daugiau nei 10 kartų.

Nėščioji: gimda ir toliau plečiasi, dabar ji pakilusi virš bambos maždaug 8 cm, o jos ilgis sudaro 28 cm. Svorio prieaugis - iki 10 kg.

Jeigu mityba pakankamai sureguliuota, tai po gimdymo svoris turėtų nukristi gana greitai. Atėjus gimdymui vien gimda svers apie 600 - 700 g, tiek pat svers placenta, vaisiaus vandenys, papildomo svorio suteikia ir pabrinkusios krūtys.

Įdomu: astma ir nėštumas. Dauguma astma sergančių moterų sėkmingai išnešioja ir pagimdo vaikelį.

Nėščiosioms deguonies poreikis padidėja net 25 %, juk dabar jos privalo deguonimi aprūpinti ne tik savo, bet ir kūdikio organizmą. Kadangi vaisiui sunku ištverti deguonies trūkumą, prasidėjus astmos priepuoliui būtina veikti kuo skubiau.

Planuodamos nėštumą arba pastojusios astma sergančios moterys turėtų pasitarti su savo ginekologu, kuris patikrins ar įprastai vartojami vaistais nekenkia vaisiui.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas