Nėštumo kalendorius. 21 savaitė

Nėštumo kalendorius. 21 savaitė

Vaisius: ūgis - 18 c., svoris - 300 g.

Vaikelis išmoko ryti ir ima ryti vaisiaus vandenis - manoma, kad tai padeda vystytis jo virškinimo ir šalinimo sistemos. 11-tąją nėštumo savaitę pradėjo veikti plonoji žarna. Susitraukinėdama ji prastumdavo pro ją praeinančias medžiagas, taigi būtent plonosios žarnos dėka į mažylio organizmą patekdavo cukrus. Dabar virškinimo sistema taip patobulėjo, kad plonoji žarna iš nurytų vaisiaus vandenų skysčio sugeba išskirti vandenį, o likusias medžiagas nukreipti į storąją žarną. Šitaip vaisius gauna dalį maisto medžiagų, kurių šiek tiek yra vaisiaus vandenyse.

Nėščioji: gimdos aukštis turėtų būti apie 20 cm nuo gaktikaulio - jį turėtų pamatuoti ginekologas.

Tikėtina, kad ima tinti kojos, ypač vakarais. Reikėtų daugiau ilsėtis. Rasti pusvalandį poguliui dienos metu.

Įdomu: geležies svarba nėštumo metu. Geležis yra labai svarbus ingridientas, padedantis susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams. Kadangi vaisius sparčiai auga ir raudonųjų kraujo kūnelių turi pasigaminti vis daugiau, geležies gali pritrūkti, todėl teks jos pasiimti iš papildomų produktų ar vitaminų. Įprastai gydytojas dar pačioje nėštumo pradžioje patikrina hemoglobino koncentraciją kraujyje ir jei viskas yra tvarkoje, jokių papildomų vitaminų gerti nereikia. Vėliau kraujas tikrinamas 7-tąjį nėštumo mėnesį.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas