Nėštumo kalendorius. 20 savaitė

Nėštumo kalendorius. 20 savaitė

Vaisius: ūgis - iki 16 cm, svoris - 250 g. Per pastarąją savaitę vaisius priaugo dar 50 g.

Kūdikio oda vystosi iš dviejų sluoksnių: išorinio – epidermio ir vidinio – dermio. Pačioje pradžioje embrionas būna padengtas vienu ląstelių sluoksniu.
Dabar, 20-tosios savaitės metu, epidermį sudaro 4 ląstelių sluoksniai. Vienas iš šių sluoksnių padengtas smulkutėmis linijomis. Vėliau šios linijos sudarys unikalius antspaudus ant delnų, kojų ir pėdų.

Dermos sluoksnis slypi po epidermiu. Šiame sluoksnyje slepiasi daugybė nervų galūnėlių ir kapiliarų, o po derma formuojasi rieblinių audinių sluoksnis.

Kūdikiui gimus jo oda būna pasidengusi specifiniu baltu sluoksniu. Šį sluoksnį 20-osios savaitės metu pradeda gaminti būtent riebalai. Visa ta balta masė apsaugo kūdikio odelę nuo amniono skysčio poveikio ir palengvina gimdymą.

Nėščioji: jau praėjo pusė nėštumo ir dabar moters svoris augs dar greičiau, o pokyčiai bus itin vizualūs.
Gali padaugėti išskyrų iš mankšties. Tai leukorėja. Leukorėją iššaukia padidėjęs kraujo srautas makšties audiniuose, būtent dėl to padaugėja baltų arba gelsvų išskyrų. Jeigu išskyros nėra žalsvos, jeigu nejuntate niežulio, deginimo, jeigu nėra nemalonaus kvapo, tai jaudintis nereikia. Visais kitais atvejais reikėtų pasitarti su specialistu, tai gali būti infekcijos požymiai.

Įdomu: vaisiaus širdies plakimas. Dabar vaisiaus širdies plakimą galima išgirsti naudojant specialų įrankį - fetoskopą. Geriausiai širdelės plakimas girdisi iš vaisiaus nugaros pusės, norėdami ją atrasti spustelėkote gimdą ir pamėginkite užčiuopti gana plačią kietą vietą.

Jei placenta bus prisitvirtinusi prie priekinės gimdos sienelės, širdelės plakimo gali neišgirsti. Klausymą apsunkina ir kiek didesnis moters svoris.

Komentarai