Nėštumo kalendorius. 19 savaitė

Nėštumo kalendorius. 19 savaitė

Vaisius: ūgis - nuo 13 iki 15 cm, svoris - 200 g. Įdomu tai, kad gimdamas mažylis svers 15 kartų daugiau nei dabar!

Nervų sistema taip patobulėjo, kad skirtingos smegenų sritys pagaliau pradeda aktyviai veikti, tai yra kiekviena dalis padeda mažyliui vystyti jutimus: klausą, regą, lytėjimą, skonį ir t.t. Vaisius nuolatos girdi mamos širdies plakimą, kraujagyslėmis tekantį kraują, pilvuko gurgimą ir net balso tembrą, o moksliniai tyrimai rodo, kad rami muzika ar kalbėjimas su besivystančiu vaikeliu jį ramina.

Nėščioji: placenta šiuo metu sveria apie 170 gramų, vaisiaus vandenys - 320g. Lygiai tiek pat sveria ir pati gimda – dar 320 g. Krūtinė taip pat padidėjo. Kiekviena krūtis sveria po 180 g.

Augantis svoris vargina moterį, tad labai svarbi tinkama, lygiapadė avalynė, laisvi drabužiai ir pakankamas poilsis. Dauguma nėštukių skundžiasi negalinčios patogiai išsimiegoti - padidėjusi gimda ir pilvas kelia diskomfortą, ypač gulint. Verta pamėginti ilsėtis (ypač dienos metu) pusiau sėdomis - apsidėliojus pagalvėmis.

Įdomu: kraujavimas iš nosies ir dantenų kraujavimas nėštumo metu. Tai pakankamai dažnos nęščiųjų problemos - kraujoplūdį iš nosies sukelia paspartėjęs kraujo tekėjimas, jeigu jis retas ir nelabai gausus, tai nerimauti neverta; dantenų kraujavimą gali sukelti tiek hormonų antplūdis nėštumo metu, tiek ir įprastas odontologinės problemos, vertėtų apsilankyti pas odontologą.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas