Nėštumo kalendorius. 18 savaitė

Nėštumo kalendorius. 18 savaitė

Vaisius: ūgis - nuo 12,5 iki 14 cm, svoris - 150 g. Vaisiaus augimo tempas lėtėja.

Vaisius ima labai intensyviai judėti, tad moteris netrukus pajus jo judesius gimdoje (tikėtina, kad ji pajuto jau anksčiau).

Nėščioji: pilvas turėtų priminti melioną, išsiplėtusią gimdą jau lengva pajusti tiesiog užsidėjus rankas ant talijos (pačios talijos tikriausiai jau nebesimato ir tai yra normalu).
Svoris ir toliau didėja. Sveikas prieaugis yra 5 - 6 kg. Jeigu priaugote ženkliai daugiau, tai vertėtų pasitarti su dietologu - maisto riboti ar atsisakyti tikrai nereikės, tačiau specialistas padės sudaryti sveikos mitybos planą.

Įdomu: rėmuo nėštumo metu. Deginimas krūtinės srityje ir kylančios rūgštys yra dažna nėščiųjų problema. Rėmenį sukelia kylančios skrandžio sultys, kurios ima deginti stemplę. Dažniausiai nėštumo metu skrandžio sultys pradeda kilti dėl sulėtėjusio virškinimo, tad norėdamos šios bėdos išvengti moterys turėtų sistemingiau maitintis, valgyti mažomis porcijos ir dažniau, vengti gazuotų gėrimų, kavos, valgyti daugiau lengvai virškinamo maisto.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas