Nėštumo kalendorius. 14 savaitė

Nėštumo kalendorius. 14 savaitė

Vaisius: ūgis - 8 - 9 cm, svoris - 25 g. Vaisius dabar yra kumščio dydžio.

Didelių permainų nėra, tačiau susiformavę organai, jų sistemos bei kūno dalys ir toliau didėja bei tobulėja. Veidas įgauna vis daugiau simetrijos - ausys slenkasi į šonus, o akys artėja viena link kitos. Kaklas stiprėja, tačiau smarkas dar laikomas netoli krūtinės.

Lyties organai jau susiformavę, tad nustatyti ar laukiatės berniuko ar mergaitės nesunku. Tiesa, kartais tai nėra įmanoma dėl vaisiaus pozos, kai kurie mažyliai būna parietę kojas, tad gydytojui sunku įžvelgti lyties organus.

Nėščioji: svoriui augant, o pilvui didėjant daugumai moterų jau tenka rinktis specialius, nėščiosioms skirtus drabužius.

Moterys, kurios laukiasi nebe pirmojo vaiko pastebi, kad sekančių nėštumų metu pilvukas auga greičiau ir formuojasi kiek žemiau nei pirmojo nėštumo metu. Tai natūralu - nėštumo metu raumenys bei oda išsitempia, prisitaikydami prie gimdoje augančio vaisiaus, o pagimdžius šiek tiek susitraukia.

Pagimdžius vizualinių pokyčių gali nebūti, tačiau raumenų ir odos tonusas po nėštumo nebėra toks, koks buvo, tad antrojo vaikelio besilaukiančiųjų moterų oda bei raumenys tempiasi greičiau, tad ir pilvukas pasirodo anksčiau bei kiek žemiau.

Įdomu: kelionės nėštumo metu. Gydytojai sutiks, kad pirmojo nėštumo trimestro metu keliones verčiau atidėti - vargu ar pati nėščioji, kurią vargina pykinimas, skausmai, nuotaikų kaita norės keliauti. Pirmaisiais nėštumo mėnesiais vaikelis dar tik įsitvirtina gimdoje bei yra itin jautrus aplinkos poveikiams, tad nuo kelionių verčiau susilaikyti.

Antrasis trimestras yra pats palankiausias ir geriausias kelionėms laikas - vaisius jau įsitvirtinęs, tačiau moteris dar nėra priaugusi daug svorio, pilvukas dar nėra toks didelis, kad trukdytų judėti ir vargintų.

Žinoma, prieš kiekvieną kelionę būtina pasitarti su gydytoju, apsvarstyti įvairias nenumatytas situacijas ir veiksmus jų metu.
 

Komentarai