Nėštumo kalendorius. 13 savaitė

Nėštumo kalendorius. 13 savaitė

Vaisius: ūgis - nuo 6,5 iki 7,8 cm ilgio, svoris - apie 14 - 20 g.

Vaisiaus dydį galima sulyginti su persiku. Sparčiausias vaiko organų, jų sistemų vystymosi temas jau nebebus toks greitas, tačiau vaisius greitai didės. Bus galima pastebėti, kad kūnas palaipsniui pasieks galvytės vystymosi tempą.

Vaisiaus veidas jau beveik susiformavęs - galima įžvelgti ausis, nosį, akis, atsikišusį ir prie krūtinės jau nebepriglaustą smakrą. Vaisius jau beveik tapo tikru žmogučiu.

Nėščioji: figūros pokyčiai jau tikrai matomi, beveik nebelieka liemens ribos, o tarp klubų nebetelpanti gimda vis sparčiau plečiasi priekin, tad ryškėja nėščiosios pilvukas.

Įdomu: sportas nėštumo metu. Besilaukiančios ir ketinančioms sportuoti moterims verta pasitarti su prižiūrinčiu gydytoju - jeigu nėra persileidimo tikimybės, tai sportuoti tikrai verta.

Reikėtų rinktis mažesnio intensyvumo sporto šakas ar palengvintas treniruotes, idealiu atveju - pritaikytas nėščiosioms (išmoktus pratimus vėliau bus galima atlikti savarankiškai, namuose). Puikiai tinka treniruotės vandenyje, joms netrukdys ir laipsniškai augantis moters svoris. Galima rinktis lengvus aerobikos, jogos pratimus, rekomenduojama stiprinti nugaros raumenis, kadangi jai tenka vis didesnė apkrova.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas