Nėštumo kalendorius. 12 savaitė

Nėštumo kalendorius. 12 savaitė

Vaisius: ūgis: apie 6 cm, svoris: 8-14 g.

Širdies ritmas jau puikiai girdimas, tam net nebereikia ypatingos ir brangios technikos, pakanaka stetoskopo arba doplerio.

Ima kalkėti, stiprėti kaulai, kurie seniau buvo kremzliniai. Rankos ir kojos atsiskyrusios, ryškūs nagai, dabar jau galima pastebėti ir plaukus.
Šiuo metu jau galima patikimai nustatyti vaikelio lytį, lyties organai jau susiformavę tiek, kad yra puikiai matomi.

Plonoji žarna jau susitraukinėja, stumia maistą, įsisavina gliukozę. Hipofizė ima gaminti hormonus.

Vaisius jau aktyviai juda, judina rankas ir kojas, išmoksta čiulpti ir ima čiulpti pirštą - šis refleksas yra labai svarbus ir bus reikalingas jam gimus, kuomet teks žįsti mamos krūtį ir augti toliau.

Nėščioji: svoris padidėja apie 2 kg, gimda nebetelpa tarp klubų kaulų. Iki nėštumo gimda buvo kieta, o jos tūris buvo apie 10 ml. Nėštumo metu ji nuolatos plečiasi ir galiausiai primena ploną, tačiau labai tvirtą maišelį, kuriame telpa vaisius, placenta ir vaisiaus vandenys. Iki nėštumo pabaigos gimdoje gali tilpti maždaug 5-10 litrų, taigi per 9 mėnesius gimda padidėja nuo 500 iki 1000 kartų.

Įdomu: melazma. Dėl hormoninių svyravimų pasikeičia moters odos būklė. Kartais nėščiasias ima kamuoti melazma arba vadinamoji nėštumo kaukė. Dėl saulės poveikio veidą, pečius gali išmušti tamsiomis dėmėmis. Tame nėra nieko pavojingo, po gimdymo dėmelės ims nykti.

Būtina naudoti stipriai apsaugantį kremą nuo saulės, karšuoju sezonu veidą ir pečius dengti srybėle arba daugiau laiko leisti pavėsyje.
 

Komentarai