Nėštumo kalendorius. 1 savaitė ir 2 savaitė

Nėštumo kalendorius. 1 savaitė ir 2 savaitė

Šiomis savaitėmis moteris dar nesilaukia, tačiau organizmas jau pradeda ruoštis galimam pastojimui ir būsimai motinysei.
Nėštumas yra pradedas skaičiuoti nuo pirmosios paskutinių menstruacijų dienos.


Moteris: planuojančioms susilaukti vaiko verta susiskaičiuoti savo vaisingas dienas - pabaiga antros – pradžia trečios savaitės, skaičiuojant nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos ir yra pats vaisingiausias laikotarpis. Tuo metu įvyksta ovuliacija, t.y. kiaušialąstė patenka į pilvo sritį ir gali būti apvaisinta. Būtent tuo metu norint susilaukti vaiko reikėtų turėti lytinių santykių.

Moteriai verta pasitikrinti sveikatą, kuo greičiau atsisakyti žavilgų įpročių. Rūkymas sumažina moters galimybę pastoti net 10-40%. Alkoholis, nikotinas ir narkotinės medžiagos stipriai žaloja ir besivystantį vaisių - padidėja persileidimo, priešlaikinio gimdymo tikimybė, sutrinka vaisiaus vystymąsis ir kvėpavimas.

Vaikelį planuojančioms moterims verta pradėti gerti vitaminus nėščiojioms - juose itin daug folio rūgšties, kuri užtikrina normalų vaisiaus vystymąsį, apsaugo jį nuo apsigimimų.

Vyras: norintieji pagerinti savo spermos kokybę ir spermatozoidų gyvybingumą turėtų gerai išsimiegoti, nesikaitinti pirtyje, nesukaisti sportuojant, atprasti laikyti kompiuterį ant kelių (teigiama, kad jo skleidžiamos šilumos pakanka pabloginti spermatozoidų gyvybingumą).

Vyrų spermos kokybei teigiamą įtaką daro vitaminai B12 (lašiša, kepenys, kiaušiniai), C (citrusiniai vaisiai, lapinės daržovės), E (žemės riešutai, pomidorai, avokadai) bei cinkas (austrės, moliūgų ir saulėgrąžų sėklos).
 

Komentarai