Neskubėkite išmesti silicio gelio pakelių!

Neskubėkite išmesti silicio gelio pakelių!

Silicio gelio pakeliai naujoje rankinėje ar batų dėžėje – ne tokia jau ir naujiena. Dažniausiai nesukam sau galvos, ką su jais veikti – tiesiog išmetame į šiukšlių dėžę. Ar teisingai elgiamės? Juk silicio gelio panaudojimo būdų yra ne vienas ir ne du. Ši mažytė smulkmena gali ženkliai palengvinti jūsų gyvenimą!

Turbūt nustebsite sužinoję, kad medžiaga, esanti tuose pakeliuose, nenuodinga. Taip, juos būtina laikyti vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje – bet labiausiai dėl to, kad pakelių turiniu galima užspringti. Drėgmę sugeriančiuose maišeliuose yra medžiagos, vadinamos silicio dioksidu – netoksiško inertinio sausiklio, kuris sugeria drėgmę. Būtent dėl šios savybės jie labai praverčia buityje.

Siūlome išbandyti keletą gudrybių:

 

  • Silicio gelis gali išgelbėti sudrėkusį telefoną. Pasirodo, šiam reikalui tinka ne vien ryžiai – palaikius sudrėkusį telefoną sandariai uždarytoje talpoje kartu su silicio maišeliais, drėgmė iš jo pasišalins 10 kartų veiksmingiau nei naudojant kruopas.
  • Padeda išsaugoti švarius ir blizgančius papuošalus. Sidabras nuo drėgmės praranda spalvą, ant jo atsiranda dėmių. Keli silicio maišeliai papuošalų dėžutėje sulėtins šį procesą.
  • Galima įsimesti į sportinį krepšį. Šių pakelių pagrindinė paskirtis – sugerti nereikalingą drėgmę ir apsaugoti avalynę. Bakterijos geriausiai dauginasi drėgnoje ir šiltoje terpėje, todėl silicio gelis gali padėti sumažinti drėgmę ir bakterijų kiekį sporto reikmenų krepšyje. Taip pat jie gali pašalinti arba bent sumažinti nemalonų kvapą.
  • Padeda išsaugoti nuotraukas. Įdėjus drėgmės sugėriklį į dėžę su senomis nuotraukomis, jos bus apsaugotos nuo drėgmės, Gražia nuotrauka galėsite džiaugtis daug ilgiau.
  • Galima įkišti tarp rankšluosčių. Tai padės apsaugoti juos nuo drėgmės ir nemalonaus kvapo – ši problema ypač opi, jei rankšluosčiai dedami į lentynas ar spinteles, o ne kabinami ant pakabų.
  • Apsaugo makiažo priemones. Jei kosmetinėje laikysite porą silicio gelio pakelių, galėsite nebijoti, kad šešėliai ar skaistalai sudrėks, sulips ir juos bus sunku užtepti.
  • Pailgina vienkartinių skustuvų galiojimo laiką. Vienkartinių skustuvų nerekomenduojama laikyti ant vonios krašto, kur drėgna ir šilta bei veisiasi daug bakterijų. Panaudotą skustuvą reikėtų sausai nušluostyti, įdėti į plastikinį maišelį su keliais silicio gelio pakeliais. Tai padės šiek tiek pailginti jų naudojimo laiką.
  • Apsaugo nuo drėgmės priekinį automobilio stiklą. Padėkite kelis silicio gelio pakelius ant prietaisų skydo – ant priekinio stiklo nesikaups drėgmė. Žiemą tai neleis apšalti langams. Apsišarvuokite kantrybe – gali prireikti kelių dienų, kol pajusite skirtumą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas