Nemiga - paveldima liga

Nemiga - paveldima liga

Kaip rodo prie Lavalio universiteto įsikūrusios psichologijos mokyklos mokslininkų atlikti tyrimai, jeigu kas nors iš jūsų artimųjų kenčia dėl nemigos, tikimybė, kad ir jums pasireikš šis miego sutrikimas, padidėja 37 %.

Tyrimui vadovavęs Charlesas M. Morinas teigia, kad bandymuose dalyvavo iš viso 3485 žmonės. Savanorių buvo klausinėjama, ar gerai jie miega, ar kas nors iš artimiausių giminių neturėjo miego sutrikimų. Eksperimento dalyviai per metus tris kartus atsakinėjo į klausimus pagal specialiai sudarytą klausimyną.

Išanalizavus apklausos duomenis, paaiškėjo, kad apie 40 % eksperimento dalyvių šeimose buvo bent po vieną nemiga sergantį asmenį. 76 % tų atvejų tai buvo vienas giminaitis, 21 %  – du, 3 % – trys artimieji.

Buvo apskaičiuota, kad kuo daugiau šeimoje buvo žmonių, turinčių miego sutrikimų, tuo didesnė tikimybė taip pat nemiegoti naktimis. Jeigu jūsų šeimoje vienas iš artimųjų turi tokių bėdų, tikimybė, kad turėsite ir jūs, padidėja 37 %, jeigu du – 250 %, jeigu trys – 314 %.

Mokslininkai padarė išvadą, kad šio sutrikimo vystymuisi didelę įtaką turi genetinis faktorius, tačiau ar tai kaip nors susiję su fiziologiniais procesais, kliudančiais miegoti, arba su polinkiu į nerimą, jie nežino.

Komentarai (2)

sandra 2012-05-15 10:25
ce ne mes kalti osule kalta kad pamokas padare 8.00
Povilas 2012-05-03 13:12
When I wake in the morning... I understand that the clock that vibrates... isn't clock.