Negaluojate? Galite rinktis alternatyvą ilgoms eilėms prie šeimos gydytojo kabineto!

Negaluojate? Galite rinktis alternatyvą ilgoms eilėms prie šeimos gydytojo kabineto!
@ Shutterstock

Šaltuoju metų laiku, kai dėl peršalimų daugybė žmonių kreipiasi pagalbos į medikus, vidaus ligų specialisto konsultacija gali tapti puikia alternatyva ilgoms eilėms prie šeimos gydytojo kabineto. Kada reikėtų kreiptis į vidaus ligų specialistus ir kuo jie galėtų padėti, pasakoja Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Terapinio gydymo centro vidaus ligų gydytoja Rūta Zakarevičiūtė.
 
Vidaus ligų specialistas – tai gydytojas terapeutas, kuris gali ne tik diagnozuoti, bet ir skirti gydymą įvairioms ligoms: nuo paprasčiausio peršalimo iki širdies ir kraujotakos, nervų ir kvėpavimo, endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos, virškinamojo trakto, urogenitalinės sistemų, infekcinių, tam tikrų psichikos ar elgesio sutrikimų, onkologijos. Į vidaus ligų gydytoją galima kreiptis dėl daugybės nusiskundimų, ypač, jei žmogus nežino, koks specialistas galėtų padėti dėl pablogėjusios savijautos.
 
 „Vidaus ligų gydytojas (internistas) yra holistinio mąstymo gydytojas-diagnostas, kuris žmogų mato kaip visumą, o ne išskirtinai koncentruojasi tik į vieną organų sistemą. Tuo jis skiriasi nuo kitų specialistų. Matydami simptomų, nusiskundimų visumą, vidaus ligų gydytojai gali padėti spręsti neaiškius atvejus, patarti, kuriuos tyrimus reikėtų atlikti“, – paaiškina gydytoja.
 
Šeimos ar vidaus ligų gydytojas?
 
Vidaus ligų specialistas dažnai yra painiojamas su šeimos gydytoju. Nors šios sritys turi panašumų, jų pobūdis skiriasi. Šeimos gydytojas atlieka pirminę sveikatos priežiūrą, gali pakonsultuoti ir priimti sprendimą, pas kurios srities specialistą reikėtų nukreipti pacientą, paskirti ambulatorinį gydymą.
 
Vidaus ligų gydytojo kvalifikacija yra platesnė – jis dirba tiek ambulatoriniu, tiek stacionariniu lygmeniu. Į šį specialistą galima kreiptis dėl ūmių ligų, karščiavimo, blogos savijautos ir daugybės kitų negalavimų, ypač kai nėra aišku, ar nusiskundimai susiję tarpusavyje. Konsultacijos metu vidaus ligų specialistai gali skirti daugiau laiko problemos aplinkybėms.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas