Negailestingos COVID-19 pasekmės: kai kurie simptomai kamuoja net ir pasveikus

Negailestingos COVID-19 pasekmės: kai kurie simptomai kamuoja net ir pasveikus

Covid-19 viruso simptomai, visiems puikiai pažįstami. Tačiau bėgant laikui, mokslininkai pastebi, kad net ir pasveikus nuo šios ligos, nemaža dalis prasirgusiųjų kenčia nuo liekamųjų reiškinių.

 

Širdies veiklos sutrikimai

 

Mokslininkai teigia, kad vis dažniau persirgusieji Covid-19 kreipiasi į gydytojus dėl širdies veiklos sutrikimų. Tai itin dažnai pasitaiko nepasiskiepijusiųjų tarpe.

 

Vašingtono universiteto Sent Luise klinikinis epidemiologas daktaras Ziyadas Al-Aly atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad persirgus Covid-19 infekcija, liekamieji reiškiniai pasireiškia ne tik vyresnio amžiaus ar prastos sveikatos žmonėms, bet net ir jauniems, jokių šalutinių ligų neturintiems pacientams. Besikreipiantieji į gydytojus, dažniausiai skundžiasi būtent širdies veiklos sutrikimais.

 

Pražūtingą Covid-19 poveikį širdžiai rodo ir kitose šalyse atlikti tyrimai. Vokietijoje atlikto tyrimo metu, buvo nustatyta, kad net 78 procentai prasirgusiųjų Covid-19, pasireiškia ilgalaikiai širdies veiklos sutrikimai. Švedijoje atlikti tyrimai taip pat parodė, kad po Covid-19 padidėja širdies smūgio ir insulto rizika.

 

Kol kas iki galo nėra aišku, kodėl šis virusas sukelia ilgalaikes širdies problemas, tačiau žinoma, kad jis neabejotinai paveikia kraujagysles visame kūne ir daugelyje organų, įskaitant širdį.

 

Silpnumas

 

Kitas labai dažnas ir nemalonus simptomas, kamuojantis Covid-19 virusui pasibaigus – silpnumas. Tyrimų duomenimis, Covid-19 sukeltas silpnumas vidutiniškai tęsiasi 4-6 savaites, tačiau kai kuriais atvejais, pacientai prastai jaučiasi net šešis mėnesius ar ilgiau.

 

Ilgai besitęsiantis silpnumas trukdo dirbti, susikaupti, suprastėja atmintis ir reikia daugiau pastangų norint atlikti įprastus kasdienius darbus. Jeigu silpnumas niekaip nepraeina, o pasirūpinti namais ir savimi darosi tik sunkiau – būtina kreiptis į gydytojus.

 

Dingusi uoslė

 

Covid-19 pandemijai prasidėjus, dingusi uoslė buvo laikoma svarbiausiu infekcijos simptomu ir pasireikšdavo bene kiekvienam. Tačiau vėliau buvo pastebėta, kad kai kuriais atvejais, uoslė nesugrįžta net ir virusui pasibaigus.

 

Neseniai atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad per šešis mėnesius nuo susirgimo Covid-19, visiškai uoslę atgauna tik 40 procentų žmonių, 58 procentai atgauna tik iš dalies, o 2 procentai neatgauna visai. Greta suprastėjusios uoslės, persirgusieji taip pat skundžiasi pakitusiu ar suprastėjusiu skonio pojūčiu.

Komentarai (1)

Aldona 2022-02-20 09:16
Tuoj bus 2men kaip kaire koja skauda sanarius kaula pagrindini kojos 3kartus nuo skausmo per nakti geriu vaistus

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas