Naudingiausių smegenims produktų penketukas

Naudingiausių smegenims produktų penketukas

Bėgant metams daugeliui iš mūsų kyla klausimas: kaip išsaugoti proto aštrumą ir minčių aiškumą? Ekspertai žino, kaip į jį atsakyti – jie jau sudarė smegenims naudingiausių produktų penketuką.

 

  • Jūros žuvis. Joje gausu Omega-3 riebalų rūgščių, užtikrinančių gerą galvos smegenų veiklą. Jos taip pat sumažina Alzheimerio ligos bei insulto tikimybę, padeda kovoti su silpstančia atmintimi.
  • Riešutai ir šokoladas. Riešutai – tai vienas iš geriausių vitamino E šaltinių. Kaip teigia mokslininkai, jis apsaugo kognityvines smegenų funkcijas. Be šio vitamino jos bėgant metams tik prastėja.
  • Mėlynės. Šios skanios uogos naudingos ne tik akims. Kaip rodo tyrimai, jos gali padėti apsaugoti smegenis nuo laisvųjų radikalų poveikio, užkirsti kelią Alzheimerio ligai ir daugeliui kitų negatyvių veiksnių. Kol mėlynių sezonas nesibaigė, paskubėkite pasirinkti jų atsargų!
  • Avokadai. Šis savotiško skonio produktas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, palaiko smegenų kraujotaką.
  • Cukrus. Gliukozė, kurią iš jo sintetina mūsų orgaizmas, yra tarytum „degalai“ smegenims. Dėl šios priežasties stiklinė kakavos ar kurio kito saldaus gėrimo padeda kuriam laikui pagerinti protinę veiklą. Tačiau, savaime suprantama, toks mėgavimasis turi būti saikingas, antraip pasireikš visiškai priešingas poveikis, be to, pradės augti nepageidaujami kilogramai.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas