Natūralios valymo priemonės

Natūralios valymo priemonės

Kuo pakeisti odą ir kvėpavimo takus dirginančią buitinę chemiją? Atsakymo jums nepasufleruos nė viena reklama, tačiau nusiminti neverta – daugelį natūralių valomųjų priemonių jūs tikriausiai jau turite.

Tai ypač aktualu auginančioms mažylius mamoms: jos nepakenks nei jums, nei jautriam vaiko organizmui. Galite ieškoti valiklių ekologiškų prekių parduotuvėse, arba sutaupyti laiko, pinigų ir pasidaryti jų namuose.

Pagrindiniai natūralių valiklių komponentai – tai valgomoji soda, actas, citrina, Kastilijos muilas, augaliniai ir eteriniai aliejai.

Gryna soda puikiai nuvalo dėmes nuo daugumos paviršių, taip pat neutralizuoja nemalonius kvapus. Jos pagrindu gaminamas kreminis valiklis – tam reikia dviejų stiklinių valgomosios sodos, pusės puodelio skysto Kastilijos muilo, 4 šaukštelių glicerino (jis veikia kaip konservantas) ir 5 lašų jūsų mėgstamo eterinio aliejaus. Viską sumaišykite ir supilkite į stiklinį indelį. Jei laikysite jį tamsioje vietoje, pasta tiks naudoti maždaug dvejus metus.

Praskiestas vandeniu actas – taip pat sunkiai pakeičiama priemonė, puikiai šalinanti rūdis, kalkių nuosėdas, klijų pėdsakus. Ji panaikina blogus kvapus ir dezinfekuoja paviršius. Pasidarykite universalų valiklį – šis skystis tiks veidrodžiams, langams, virtuvės grindims. Reikės: ¼ stiklinės baltojo acto (kitokie gali palikti žymių), 2 stiklinių vandens ir kelių lašų aterinių aliejų. Supilkite viską į purkštuvą ir gerai suplakite.

Nuotekų valymui naudojamas toks mišinys: ½ stiklinės valgomosios sodos, ½ stiklinės acto ir puodas verdančio vandens. Suberkite į kriauklę sodą, užpilkite acto ir uždenkite pusvalandžiui lėkštute. Galiausiai nuplaukite verdančiu vandeniu.

2 psl. »

Komentarai (4)

aišku 2014-10-09 16:55
įėjimas, deja, mokamas, bet ir be nuolaidos nėra brangu - tik 12 litų. Aš, žinoma, paminėjau tik tai, kas man pačiai aktualiausia, tačiau veiklos ten bus ir daugiau...
be viso to 2014-10-09 16:53
nebandę galės išbandyti EcoApp (atrodo, labai patogus dalykėlis), išmokti virti ekologišką muilą, gamintis kvapus namams ir lieti ekologiškas žvakes :)
Dalia 2014-10-09 16:52
Gal kas lapkričio 6-8 dienom norėtų kartu į Litexpo parodų rūmus? Ten bus paroda-forumas "eko logika". Mane ten ypač domina "kalbantis Ecoservice kampelis" :) kiek skaičiau, tai bus (cituoju) "seminarų ir interaktyvių užsiėmimų erdvė, kurioje lankytojai išgirs, kaip prižiūrėti namų buitį nekenkiant namiškių sveikatai, dalyvaus smagiuose edukaciniuose žaidimuose ir diskusijose apie ekologiškų namų puoselėjimą, šiukšlių rūšiavimą."
Simona 2014-05-22 13:15
Labai informatyvus straipsnis,bet mane labiau domina skalbimo milteliai, gal galėtumėte pasakyti,ką manote ar galbūt esate girdėjusi apie šiuos skalbimo miltelius http://www.bpg-fine.lt/lt/washing-powder/produkts/skalbimo-milteliai-fine ? nes mano vyras dabar visą dėžę man parvežė,pati pirmą kartą apie juos girdžiu, tai ieškau informacijos