Nacionaliniame sveikatos egzamine žinias patikrino daugiau kaip 7 500 gyventojų

Nacionaliniame sveikatos egzamine žinias patikrino daugiau kaip 7 500 gyventojų

Pirmą kartą Lietuvoje surengtame Nacionaliniame sveikatos egzamine dalyvavo daugiau kaip 7 500 Lietuvos gyventojų, iš kurių apie 4 500 pateikė atsakymus į visus 40 egzamino klausimų. Egzamino komisija atrinko 10 dalyvių, kurie greičiausiai ir teisingiausiai atsakė į klausimus apie sveiką gyvenseną, sveikatą ir jos priežiūrą.

Įspūdingiausią rezultatą pademonstravo Sigitas Bakutis, 46 metų vairuotojas iš Kauno, atsakymus į egzamino klausimus pateikęs vos per 2 minutes 38 sekundes. Nugalėtojui įteiktas pagrindinis prizas – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro įsteigta kelionė į Stokholmą (Švedija).

Nacionalinis sveikatos egzaminas vyko balandžio 6–7 dienomis interneto svetainėje saugoksave.lt. Joje išbandyti žinias ir atsakyti į egzamino klausimus galėjo visi norintieji, o pasiruošti egzaminui buvo galima nuo kovo 16 d. vykusiuose bandomuosiuose egzaminuose. Atrenkant nugalėtojus buvo vertinamas ne tik teisingų atsakymų skaičius, bet ir laikas, per kurį dalyvis atsakymus pateikė.

"Didelis susidomėjimas Nacionaliniu sveikatos egzaminu akivaizdžiai liudija sveikatos apsaugos ir ligų profilaktikos bei prevencijos temų aktualumą. Tai rodo, jog su gyventojais būtina nuolat kalbėti, teikti jiems informaciją – tik tokiu būdu galėsime Lietuvoje kurti sveikesnę visuomenę", ‒ įteikdamas nugalėtojams prizus pažymėjo LR sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

"Džiaugiamės, kad egzaminas pritraukė daug jaunų žmonių ir paskatino ne tik pasitikrinti žinias, bet ir domėtis sveikata. Todėl kviečiu mokytojus, visuomenės sveikatos specialistus padiskutuoti ir aptarti egzamino klausimus mokyklose bei ieškoti novatoriškų metodų propaguoti madą gyventi sveikai", – sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas dr. doc. Saulius Čaplinskas.

2 psl. »

Komentarai