Mokslininkai nustebę: atskleidė, kas turi didesnę riziką susirgti Alzheimeriu

Mokslininkai nustebę: atskleidė, kas turi didesnę riziką susirgti Alzheimeriu

Pasak specialistų, Alzheimerio liga gali būti genetiškai paveldima, sukelta sunkių galvos sutrenkimų, tačiau ji taip pat siejama ir su senatviniais procesais. Vis dėlto, naujausi tyrimai atskleidžia, kad yra dar vienas rizikos veiksnys, kuris gali padidinti šio sutrikimo atsiradimo tikimybę.

 

Pataria stebėti svorio pokyčius

 

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau duomenų įrodančių, jog pacientai kenčiantys nuo nutukimo taip pat turi ir padidėjusią Alzheimerio ligos tikimybę. Medikų teigimu, mitybos ir gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išvengti smegenų ląstelių degeneracijos ir padėti išvengti senatvinės silpnaprotystės.

 

Kalti uždegiminiai procesai

 

Express.co.uk teigimu, per didelis riebalų kiekis organizme skatina uždegiminius procesus, o pastarieji dirgina visą organizmą ir sutrikdo normalias funkcijas.

 

Manoma, kad uždegimas skatina toksiškų baltymų kaupimąsi smegenyse, o to pasekoje padidėja ir Alzheimerio bei kitų susirgimų rizika. Ankstesnių tyrimų metu, smegenų skenavimas taip pat parodė, kad dėl nutukimo gali susitraukti smegenų sritys, susijusios su mokymusi, atmintimi ir loginiu mąstymu.

 

Dažniausi simptomai

 

Susirgus Alzheimeriu ima trauktis ir nykti smegenys. Pagrindinis šios ligos simptomas yra  suprastėjusi atmintis, vėliau, ligai progresuojant sutrinka kalba, orientacija ir loginis mąstymas, taip pat gali būti sunku atlikti kasdienius uždavinius, pvz., apsirengti ar pasigaminti valgyti.

 

Taip pat gali pasireikšti emocijų sutrikimai, pvz., depresija arba nerimas. Visi šie simptomai gali turėti didelį poveikį paciento gyvenimui ir savarankiškumui, todėl jis tampa vis labiau priklausomas nuo aplinkinių.

 

Liga linkusi progresuoti

 

Alzheimerio ligos gydymas yra sudėtingas ir dažnai apima ne tik vaistų terapiją, bet ir gyvenimo būdo pokyčius bei psichologinę paramą. Kadangi liga yra linkusi progresuoti, gydymas skiriamas tik simptomų palengvinimui.

 

Pacientams rekomenduojama laikytis sveikos mitybos principų – valgyti daug vaisių, daržovių, žuvies ir kitų maisto produktų, kuriuose yra omega-3 riebalų rūgščių.

 

Taip pat rekomenduojama padidinti fizinį aktyvumą. Pasak sveikos gyvensenos specialistų, vaikščiojimas, plaukimas, joga ir važiavimas dviračiu gali padėti išlaikyti tinkamą smegenų veiklą ir pagerinti fizinę savijautą.

Komentarai