Mitybos patarimai į hipotoniją linkusiems žmonėms

Mitybos patarimai į hipotoniją linkusiems žmonėms

Žmonės, kurių kraujospūdis žemas, dažnai skundžiasi bloga savijauta. Kaip ją pagerinti?

Pagrindinės taisyklės

Hipotonikai (nors ir ne visi) yra linkę priaugti svorio, todėl jiems reikėtų apriboti suvartojamų kalorijų kiekį. Per dieną žmogus vienam kūno masės kilogramui turi gauti 1 gramą grynų baltymų. Turėkite omenyje, kad suvalgę 100 g mėsos grynų baltymų gausite mažiau. Norint sužinoti, kokią produkto dalį jie sudaro, būtina skaityti, kas parašyta ant pakuotės arba pasitikrinti produktų sudėties lentelėse.

Turintiems antsvorio suvartojamų riebalų kiekį reikėtų apriboti iki 40 g per dieną. Pageidautina, kad didesnę jų dalį sudarytų augaliniai aliejai ir žuvų taukai. Mėsa ir paukštiena turėtų būti liesa, pramoninių mėsos gaminių geriau valgyti kaip galima mažiau – pakeiskite juos neriebiais pieno produktais.

Angliavandenių norma suaugusiam žmogui – apie 300–500 g per dieną. Jų gausite su kruopomis, kietagrūdžių kviečių makaronais, pupomis ir daržovėmis. Konditerinių gaminių visiškai atsisakyti nebūtina, tačiau mėgautis jais patartina nedidelėmis porcijomis ir ne dažniau kaip kelis kartus per savaitę.

Per dieną pavalgyti reikėtų 4–5 kartus. Svarbu nepersivalgyti, kadangi dėl pilno skrandžio pasislenka diafragma ir pasunkėja širdies darbas. Nuo valgio iki miego turėtų praeiti ne mažiau kaip 2 valandos.

Taip pat hipotonikams patartina gerti daug negazuoto mineralinio vandens – tai padės normalizuoti kraujospūdį. Vienam kūno masės kilogramui reikėtų per dieną 30 ml (kitaip tariant, 80 kg žmogui reikia maždaug 2,1 litro. Čia įskaičiuojami bet kokie skysčiai, tačiau didžiąją jų dalį turėtų sudaryti vanduo).

Ką apriboti?

Apriboti reikėtų alkoholį, energinius ir saldžius gazuotus gėrimus, kadangi piktnaudžiavimas jais sukelia rimtų sveikatos problemų.

2 psl. »

Komentarai