Mažiau žinomi vandenilio peroksido panaudojimo būdai

Mažiau žinomi vandenilio peroksido panaudojimo būdai

3% vandenilio peroksidas – labai universali priemonė. Įprastai jis naudojamas norint dezinfekuoti žaizdeles, tačiau gali praversti ir kitais atvejais.
 
Žaizdų dezinfekavimas. Labiausiai paplitęs panaudojimo būdas. Bet kokios žaizdos užgis greičiau, jei dezinfekuosite jas vandenilio peroksidu.
 
Nuo pesticidų. Į 3 puodelius vandens įpilkite ¼ puodelio vandenilio peroksido ir šiame tirpale mirkykite daržoves apie 30 min. Po to kruopščiai nuplaukite ir laikykite šaldytuve. Prieš mirkydami, įsitikinkite, kad daržovės yra sveikos ir nepažeistos, kad tirpalas neįsigertų į jų vidų.
 
Kaip dantų pastos pakaitalas. Jei pamiršote nusipirkti dantų pastos, pasidarykite jos patys: tiesiog sumaišykite sodą ir vandenilio peroksidą.
 
Nuo slogos. Lygomis dalimis sumaišykite vandenilio peroksidą ir negazuotą mineralinį vandenį, šį tirpalą naudokite kaip nosies purškalą.
 
Oro valymas. 500 ml vandenilio peroksido sumaišykite su 3,7 l vandens ir supilkite šį skystį į oro drėkintuvą – tai puiki orą valanti priemonė.
 
Šaldytuvo valymas. Kad pašalintumėte nemalonius kvapus ir dezinfekuotumėte šaldytuvą, nuvalykite lentynėles šluoste, suvilgyta vandenilio peroksidu.
 
Dantų šepetėlio valymas. Kartais pamirkykite vandenilio perokside dantų šepetėlį – jis bus švarus ir higieniškas.
 
Nuo pėdų grybelio. Santykiu 1:1 sumaišykite vandenį ir vandenilio peroksidą bei supilkite į tamsaus stiklo buteliuką. Laikykite jį tamsioje vietoje (saugokite nuo saulės spindulių) spindulių ir kas vakarą tepkite šiuo tirpalu grybelio pažeistas vietas
 
Nuo dėmių. Prakaito, kraujo, vyno ar maisto dėmes galite pašalinti su vandenilio peroksidu. Į dubenį vandens įpilkite stiklinę vandenilio peroksido ir užmerkite keliolikai minučių drabužį. Tai ne tik padės išplauti dėmes, bet ir neleis baltam rūbui greitai pagelsti. Galima taip pat šiek tiek vandenilio peroksido užpilti ant dėmės ir palaikyti, o vėliau nuplauti vandeniu. Pastaba: vandenilio peroksidas tinka tik baltų rūbų valymui!

2 psl. »

Komentarai