Man depresija... Ką daryti?

Man depresija... Ką daryti?

Depresija apninka nepastebimai ir nudažo žmogaus pasaulį niūriais tonais. Iš pradžių atrodo, kad tiesiog pavargome, kad per naktį pailsėsime ir nuovargį kaip ranka nuims. Tačiau laikas bėga, o neviltis ir bejėgiškumo jausmas apima vis labiau. Po truputį auga apatija viskam, kas vyksta aplinkui, nebesinori nieko daryti, mąstyti ar jausti. Neretai prie viso to prisideda ir silpnumas, širdies ir kitų organų skausmai. „Melacholijos amžius“ – taip mūsų laikus vadina medikai. Ir iš tiesų – depresija tapo kone labiausiai paplitusia žmonijos liga. Priežastis – įtemptas gyvenimo ritmas, infomacijos sklaidos priemonių daromas spaudimas, asmeninės erdvės trūkumas... Ne veltui depresijos aukomis dažniausiai tampa didmiesčių gyventojai, moterys – dažniau negu vyrai, o protinį darbą dirbantys žmonės – dažniau nei tie, kurie dirba fiziškai.

Kaip kovoti su depresija?

Depresija – tai negalavimas, kurio lengviau išvengti, negu atsikratyti. Ką gi daryti? Kaip su ja kovoti, jeigu jinai jau apniko? Štai keli naudingi patarimai.

Išsimiegokite. Miegas – vienas iš geriausių gydytojų. Eidami miegoti, gerai išsivėdinkite miegamąjį ir, jeigu yra galimybė, palikite pravertą langą arba balkono duris – taip gausite daugiau gryno oro, tad galėsite miegoti ilgiau ir kokybiškiau.

Sveikame kūne – sveika siela. Sportuokite. Netgi paprasta rytinė mankštelė depresijos atveju daro stebuklus. Pasirinkite tokį pratimų kompleksą, kad padirbėtų visi kūno raumenys. Galite bėgioti bėgimo takeliu, minti dviratį ar jodinėti, arba bent jau išeiti pasivaikščioti. Jeigu jūs ir anksčiau palaikėte gerą fizinę formą, pamėginkite visiškai nusivaryti nuo kojų – tai taip pat  neblogas būdas sumažinti vidinę įtampą.

2 psl. »

Komentarai (6)

npaprastas 2018-11-04 20:29
zmones as tikrai depriesijoi isiskirem su pana mire du patis artimeusi zmones sesuo ir bruolis atsirado motieris kure myliu visa sirdimi bet nezino ko nori pati givenime slista kojos is po kelio nzn ka darit 5 metai vient nelaimiu visada apmastau kaip geriau butu kad manes nebebutu vis risdqvausi kaska pasidarit kaskas stabdidavo bet kaip pagalvoju nieks manes nestabdo ir nera delko but tai kam tas susiktas givenimas jai akivaizdu kad neman laimingu but persavo gera sirdi nudegu ir visi neivertina ka praranda
nesvarbu 2014-06-20 21:43
man yra buve su debresija del mokyklos ir pagaliau baigiau
sutema 2013-08-26 08:11
Geriau jau tegul zmogus sako, kad jam depresija, negu slepia tai, kad jam reikalinga pagalba...
nuomone 2012-04-08 15:43
paantrinsiu, tikrai aplink žmonės sako oj vėl depresija, o tie žmonės kurie iš tikro serga dažniausiai to nesiskelbia, o kartais net nepripažįsta. bet patarimai tinka prablaškyti ir blogą nuotaiką.
Ina 2012-04-06 17:54
Sutinku su jumis, pou.
pou 2012-04-06 17:54
Man juokinga, kai žmonės sako "man depresija". 90 procentu is ju net nezino ka tai reiskia. Truputeli nuotaika prastesne ir jau iskart "man depresija"