Maistingiausių produktų TOP 10

Maistingiausių produktų TOP 10

Įsivaizduokite maistą, kuris būtų ne tik skanus, bet ir maistingas, sveikas, padėtų išlaikyti normalų kūno svorį, pagerintų nuotaiką ir sumažintų riziką sirgti įvairiomis ligomis. Manote, kad taip nebūna? Įvertinus keleto tyrimų, atliktų Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje duomenis, atrinkta 10 naudingiausių sveikatai maisto produktų.
 
1. Obuoliai
 
Obuoliai yra puikus antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais šaltinis. Laisvieji radikalai yra kenksmingos medžiagos, susidarančios organizme ir sukeliančios senėjimą bei kai kurias ligas.
Kai kurių tyrimų, atliktų su gyvūnais duomenimis, antioksidantai randami obuoliuose (polifenoliai) gali prailginti gyvenimo trukmę bei fizinį pajėgumą. Kitas tyrimas, atliktas su suaugusiomis moterimis, nustatė, kad reguliariai valgiusios obuolius moterys 13-22 procentais rečiau sirgo širdies ligomis.
 
2. Migdolai
 
Migdolai turtingi maisto medžiagų ir vitaminų - magnio, vitamino E, kalcio, maistinių skaidulų, vitamino B12 (riboflavino), nesočiųjų riebiųjų rūgščių. Migdolai turi daugiau maistinių skaidulų negu bet kurie kiti riešutai. Migdoluose esančiame aliejuje gausu nesočiųjų riebiųjų rūgščių – jos sudaro 80-90 procentų viso jame esančių riebiųjų rūgščių kiekio. Nesočiosios riebiosios rūgštys, esančios migdoluose, padeda palaikyti normalų cholesterolio lygį kraujyje ir yra svarbios aterosklerozės profilaktikai.    
 
3. Brokoliai
 
Brokoliuose gausu maistinių skaidulų, kalio, folio rūgšties, vitamino C, beta karoteno. Brokoliuose esantys augaliniai komponentai padeda sumažinti riziką sirgti širdies ligomis, diabetu, kai kuriomis vėžio rūšimis. Brokoliuose yra fermento mirozinazės, kuris svarbus vėžio prevencijai. Tačiau svarbu nepamiršti, kad šis fermentas neatsparus karščiui, todėl brokolių negalima ilgai virti ar kepti. Geriausias būdas paruošti brokolius yra trumpai apvirti juos garuose. Kitas svarbus organinis junginys brokoliuose – sulforfanas. Jis pasižymi priešvėžinėmis, antidiabetinėmis, priešuždegiminėmis, antimikrobinėmis savybėmis. Jis taip pat suyra brokolius per ilgai veikiant

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas