Lietuvoje bus pagerbta natūralaus gydymo pionierė lietuvė Anna Wigmore

Lietuvoje bus pagerbta natūralaus gydymo pionierė lietuvė Anna Wigmore

Turbūt nedaugeliui Lietuvoje yra žinomas Annos Wigmore (Ona Varapickaitė, 1909 – 1994) vardas. Tai lietuvė, vaikystėje emigravusi į JAV. Anna Wigmore buvo natūropatė ir neapdoroto, gyvo maisto bei želmenų sulčių vartojimo pradininkė pasaulyje. Ji parodė, kad šiais produktais žmonės gali maitintis ir gydytis. Anna visą savo gyvenimą paskyrė žmonėms – juos gydė natūraliai metodais.

Atminimo įamžinimas Kruopiuose, Akmenės rajone

2011 metais grupė Annos Wigmore draugų ir bendraminčių nutarė įamžinti Annos atminimą. 2012 metų rugsėjo 23 dieną Kruopių dvaro parke jos atminimui bus atidengtas paminklas. Šiai idėjai pritarė Akmenės savivaldybė, Kruopių seniūnė ir bendruomenė. Akmenės savivaldybė mero bei administracijos direktoriaus iniciatyva buvo suburta paminklo sukūrimo darbo grupė. Tikimasi, kad paminklo atidengimas taps dideliu įvykiu. Į iškilmingą atidengimo ceremoniją planuoja atvykti daug svečių  iš viso pasaulio.

Siekdami įamžinti Lietuvoje dar mažai žinomos tautietės Annos Wigmore atminimą rugsėjo 18 – 23 dienomis bus suorganizuotos konferencijos ir daugybė susitikimų - Klaipėdos universitete, Vilniuje Kongresų rūmuose ir kitur. Žmonės iš anksto kviečiami juose dalyvauti.

Keletas faktų apie Anną Wigmore

Antano ir Onos Varapickių šeimoje Kruopių seniūnijos Pleikių kaime (dabartinis Akmenės rajonas) 1909 metų kovo mėnesio 3 dieną gimė silpna, ligota ir neišnešiota mergaitė. Ji buvo pakrikštyta Kruopių bažnyčioje Onos vardu. Dar prieš jai gimstant, jos tėvas išvyko į Ameriką, todėl gimdymą priėmė ir mergaitę globojo Papilės seniūnijos Dumbrių kaime gyvenusi žolininkė ir pribuvėja Marija Repšienė, kurią Ona vadino Bobulyte. Bobulytės M. Repšienės globojama ir gydoma, mergaitė sustiprėjo, užaugo ir tapo jos pagalbininke: padėjo jai rinkti vaistažoles ir gydyti per Pirmąjį pasaulinį karą sužeistus rusų bei vokiečių karius.

2 psl. »

Komentarai (3)

GYDYTOJAI 2013-02-22 18:44
ir vaistininkai suinteresuoti, kad žmonės gyventų ne sveikai ir PIGIAI, o pirktų vaistus ir apmokėtų "medikų" poilsines keliones į Izraelį, prie Negyvosios jūros.
Daiva 2012-06-27 16:26
Tikrai taip. Žmogus, žinomas visame pasaulyje, o mes, lietuviai, apie ją nė negirdėję
Natalija 2012-06-27 16:25
Labai džiugu, kad tokie žmonės prisimenami