Liaudiški receptai radikulito gydymui

Liaudiški receptai radikulito gydymui

Šiandien kalbėsime apie radikulitą: kas tai per liga ir kaip ją išgydyti liaudies medicinos priemonėmis. Radikulitas – tai paplitusi periferinės nervų sistemos liga, kurios metu pažeidžiamos nugaros smegenų nervų šaknelės. Priežasčių, dėl kurių ištinka radikulito priepuolis — daugybė. Dažnai tai nutinka dėl stuburo traumos, medžiagų apykaitos sutrikimų, stuburo išvaržos, osteochondrozės, kurios metu stuburo tarpslanksteliniai diskai praranda savo elastingumą, plokštėja, o tarpai tarp slankstelių mažėja.

Tai nuo ko vis tik atsiranda aštrūs skausmai, kurie paralyžuoja kūną ir stabdo kvėpavimą? Viskas prasideda nuo druskų, kurios kaupiasi pažeistose tarpslankstelinių diskų vietose, ko pasekoje susidaro išvaržos, kurios, esant fiziniams krūviams, spaudžia nervų šakneles. Darant staigų kūno ar galvos judesį, sušalus, esant nugaros raumenų spazmams, ištikus traumai ar dėl intoksikacijos gali kilti šie toli gražu ne patys maloniausi pojūčiai.  

Visos radikulito rūšys labai skausmingos, kartais pereinanačios į lėtines formas, tai aprimstančios, tai vėl paūmėjančios. Išskiriamos trys radikulito rūšys:

  • Juosmens-kryžmens – dažniausiai pasitaikantis iš visų radikulitų. Jo požymis — stiprus juosmens skausmas, persiduodantis į klubą, kelį, pėdą, kulną. Skausmas sustiprėja judant. Ligoniui reikia vengti staigių judesių, judėti lėtai ir ramiai.  Gulint lovoje, skausmo palengvinimui, patariama sulenkti kojas. Ši radikulito rūšis pasireiškia odos dilgčiojimu, šiurpuliukais.   
  • Kaklo-pečių - jei radikulitas pažeidžia kaklinę stuburo dalį, tai skausmas jaučiamas pakaušyje, sprande, mentėje ir petyje. Tereikia nusičiaudėti ar palenkti galvą, ir skausmas tampa nepakeliamas. Gali skaudėti ir svaigti galva, pablogėti klausa ir regėjimas.
  • Krūtinės – pasitaiko gana  retai, pasireiškia tarpšonkauliniu skausmu, kuris stiprėja darant kokį nors judesį.  Tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.  

2 psl. »

Komentarai (6)

Daiva 2019-03-09 17:23
Man. Yra ridikų litas dakterai prirašė nemisil nepadeda
Daiva 2019-03-09 17:20
Skauda visa nugara strenas lb skauda kojas ką darit
jurgis zmonem 2019-02-21 11:49
issivalykit instus ir neskaudes stuburo,sakau jums nejuokais, isgijo isvarza.vaistu pramone jusu neisgydys gali tam kartui apgydyti,mes esam ju donorai jie nori kad mes sirktume kuo toliau tuo daugiau, yra keletas geru budu kaip issivalyti inkstus,visa organizma
jurgis viktorui 2019-02-21 11:37
zmonem visiem ., 40metu mane gyde nuo stuburo isvarzos,radikulito bet tik nugyde sirdy susirgau veziu...po vezio operacijos vel uzejo eilinis stuburo priepuolis 3savaites be vaistu neatsikeliau is lovos perdozavau vaistus, pradejo ,,dauzyti per sirdy kugiu,,nutariau gerti nikolajaus sevcenkos recepta nurimo sirdis veliau nurimo ir stuburas. jau septyni metai kaip neskauda stuburo galiu viska dirbti tikra palaima tokio stuburo neturejau 40 metu.kanadiete gydytoja istyrusi ,,issivalykit inkstus ne
viktoras 2015-05-22 12:08
Vienintelis veiksmingas radikulito gydymo budas esti akupunktura.Kanoniniame Su Ven traktate yra sakoma-Inkstaiyra išsideste strenu plote ir todel yra juosmens šeiminintai ir sumažejus energijos kiekiui inkstuose atsiranda skausmai strenuose.Atraskite gera akupunkturos speca kuris atkurs energija inkstuose ir jus pasveiksite .Mano adresas Šilute Gluosniu 3 31a.Pinigu iš žmoniu neprašau ir neimu.Jei kas nori su manimi susisiekti prašom rašyti popierinius bet ne elektroninius laiškus.
vasiii 2012-03-12 22:11
atspausdinau ir nesiu mociutei, kuri vasara savo nugarytes netausoja besidarbuodama sode

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas