Laiko patikrintos natūralios gydymo priemonės

Laiko patikrintos natūralios gydymo priemonės

Jeigu jums prasidėjo sloga, sutriko skrandžio veikla, užpuolė alergija arba niežulys, nebūtina pradėti ryti piliules – gali būti, kad efektyvių priemonių rasite ne tik savo vaistinėlėje, bet taip pat ir šaldytuve arba lentynėlėje, kurioje laikote įvairius produktus.

Žinoma, kai kurių naminių priemonių efektyvumas smarkiai perdėtas, tačiau tiesa ta, kad vis dėlto yra ir tokių, kurios iš tiesų veikia. Seni geri receptai – nebūtinai šarlatanų pramanai. Kokios gi natūralios priemonės gali jums padėti susirgus?

Medus

Daugelis žmonių vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus griebiasi arbatos arba pieno su medumi. Ši priemonė jau nuo seno naudojama gerklės, slogos, žaizdų ir įpjovimų gydymui. Protėvių tradicijos atgimsta – neseniai atlikti tyrimai parodė, kad medus užgydo ir nežymius nudegimus, o olandų mokslininkai rado jame defensin-1 baltymų.

Ką daryti: užtepkite šilto medaus ant nudegusios vietos, uždėkite marlės tvarstį, keiskite jį kasdien. Tačiau jeigu pažeista vieta dar ir patinsta, pakyla temperatūra arba ima skaudėti, geriau pagalbos kreiptis į gydytoją – jis gali išrašyti antibiotikų.

Druska

Ją galima naudoti sinusito arba gerklės skausmo atveju. Druskos tirpalas slopina uždegimą ir padeda pašalinti gleives.

Ką daryti: ištirpinkite pusę šaukštelio nejoduotos druskos stiklinėje vandens ir skalaukite. Nosies plovimui naudojama švirkštynė. Ne kiekvienas ryšis šią procedūrą atlikti savarankiškai, todėl jeigu abejojate, kad viską padarysite taip, kaip reikia, kreipkitės į gydytoją – jis paskirs atitinkamas procedūras.

Mėtų arbata

Ją galima naudoti dispepsijos ir pilvo skausmų atveju. Aliejai, kurių yra pipirmėtės lapeliuose ir stiebuose, atpalaiduoja virškinamojo trakto raumenis, mažina dujų kaupimąsi žarnyne ir normalizuoja virškinimo sistemos veiklą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas