Labradoro indėlis į aplinkos apsaugą - 26 000 perdirbtų plastikinių butelių

Labradoro indėlis į aplinkos apsaugą - 26 000 perdirbtų plastikinių butelių

Tabiu (Tubby) vadinamas labradoras pateko į Gineso rekordų knygą kaip šuo, solidžiai prisidėjęs prie aplinkos saugojimo: jo „sąskaitoje“ maždaug 26 000 plastikinių butelių.

Tabis su šeimininke Sandra Gilmor (Sandra Gilmore) gyvena Torfaino miestelyje (Didžioji Britanija). Kas rytą ir vakarą pasivaikščiojimo metu šuo surenka bent po 3 butelius, sukanda juos dantimis ir atneša jai.

Sandros teigimu, šuo pradėjo rinkti šiukšles savo iniciatyva. Iš pradžių jis nešė tokius butelius, kokie pakliūdavo – ir pilnus, ir tuščius, ir purvinus. Dabar Tabis dėl „grobio“ pasirengęs šmirinėti po verandomis, lįsti į krūmus ir net šokti į vandenį.

Moters manymu, gali būti, kad jos augintinį vilioja traškančio plastiko garsas, tačiau kiekvienas iš mūsų puikiai žino: geriausias žmogaus draugas  labiausiai džiaugiasi tada, kai yra giriamas šeimininko. Labradorai ypatingi tuo, kad mielai bendrauja su žmonėmis, yra lengvai dresuojami. Rūšies pavadinimas iš portugalų kalbos reiškia „darbininką“.

Į Gineso rekordų knygą Tabis įtrauktas kaip „šuo, perdirbęs daugiausiai butelių“. Torfaino meras Bobas Džonsas (Bob Jones) įteikė jam apdovanojimą ir pažymėjo, kad tai – ypatingas šuo. Patarėjas Džonas Kaningemas (John Cunningham) pajuokavo: „Dabar aišku, kodėl Pietų Velso perdirbimo rodikliai yra geriausi – padedant tokiems entuziastams ir jų šeimininkams šiuo metu Torfaine perdirbama 42 % atliekų“.

Labradorą nuspręsta įamžinti komiksuose. „Aš džiaugiuosi, kad Tabis taps komiksų herojumi, ir laukiu nesulaukiu, kad galėčiau pamatyti, kokie nuotykiai jo tenai laukia“, – atviravo šuns šeimininkė.

2 psl. »

Komentarai