Kuo fizinė veikla naudinga onkologiniams pacientams

Kuo fizinė veikla naudinga onkologiniams pacientams

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ šį mėnesį žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį, kviečia dalyvauti nemokamuose aktyvaus poilsio ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Sveikatingumo mankštas onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems Vilniuje ves lengvaatletė, olimpietė Vaida Žūsinaitė.
 
Aktyvaus poilsio ir fizinio aktyvumo užsiėmimai pacientams suteiks galimybę išbandyti įvairių fizinio aktyvumo veiklų poveikį, išmokti skirtingų mankštos, atsipalaidavimo pratimų ir skatins juos atlikti savarankiškai, tokiu būdu kuriant kasdieninį įprotį mankštintis.
 
„Fizinis aktyvumas yra svarbus kiekvienam žmogui, siekiant stiprinti savo sveikatą, organizmą ir gerinti gyvenimo kokybę. Daugelis tyrimų rodo, jog reguliaria fizine veikla užsiimantys bei visavertį maistą valgantys žmonės ilgiau išlieka sveiki ir išvengia kai kurių ligų. Vis tik, neretai susiduriame su klaidinga nuomone, jog onkologine liga sergantys pacientai turėtų atsisakyti fizinės veiklos. Tokio patarimo vertėtų paisyti tik tuo atveju, jeigu mankšta ar treniruotės sukelia nemalonius pojūčius: skausmą, oro trūkumą, pernelyg dažną pulsą“, – sakė bendrijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
 
Anot pašnekovės, mankštintis onkologinės ligos gydymo metu galima ir tikrai yra saugu, be to, naujausių tyrimų duomenimis, tai turi teigiamą įtaką organizmo funkcionalumui bei gali pagerinti gyvenimo kokybę. Vis tik, pacientams reikėtų įvertinti savo dabartines galimybes ir sveikatos būklę: „Susirgus onkologine liga Jūsų tikslas yra surasti tinkamą mankštinimosi būdą, kuris sustiprintų kūną ir organizmą. Kuo aktyvesni būsite, tuo lengviau galėsite atlikti fizinius pratimus ir įprastas kasdienes veiklas. Net jeigu dėl tam tikrų priežasčių nebegalite įgyvendinti įprasto treniruočių plano, nenustokite judėti namuose, atlikdami buities ruošą ar išeidami pasivaikščioti.“

2 psl. »

Komentarai