Kovai su dviem lietuvius kertančiomis ligomis atrastas veiksmingas gydymas

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Kovai su dviem lietuvius kertančiomis ligomis atrastas veiksmingas gydymas
@ Shutterstock

Nutukimas pasiekė epideminį lygį, nes per pastaruosius dešimtmečius apie trečdalis visuomenės tapo nutukusi. Deja, tas skaičius kasmet vis auga. Kartu didėja ir sergančiųjų II tipo cukriniu diabetu (CD). Gydytoja endokrinologė Eglė Kreivaitienė teigia, jog nutukimas ir II tipo cukrinis diabetas yra labai susiję. Medikės žodžiais, yra vaistų, galinčių vienu kartu daryti dvigubą naudą: pažaboti II tipo cukrinį diabetą ir nutukimą. 

 

Ryšys didelis 

 

Gyd. endokrinologės Eglės Kreivaitienės žodžiais, nutukimas yra labai stiprus rizikos veiksnys cukrinio diabeto atsiradimui. „Ir būtent tiems žmonėms, kurie turi tą vadinamą pilvinį nutukimą, kai kaupiasi riebalai ant juosmens. Tuo metu dėl tam tikrų medžiagų prasčiau veikia insulinas. Ryšys tarp diabeto ir nutukimo – ypač didelis. Būtent tokiems pacientams yra tikrai labai sunku mesti svorį, bet galiu pasidžiaugti, kad mūsų medicina progresuoja ir dabar yra tam tikri gydymo metodai, kurie mūsų pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, gali padėti atsikratyti to svorio,“ - sakė medikė. 

 

 

Netenkama apie 6 kg svorio 

 

Gydytojos žodžiais, šiuo metu Lietuvoje yra dvi vaistų grupės, kurios ne tik mažina cukraus kiekį kraujyje, bet ir svorį. „Pagal tarptautines rekomendacijas stipriausią svorį mažinantį poveikį turi vaistai – į gliukagoną panašaus peptido vienas agonistai – GLP-1.“ - teigė gyd. E. Kreivaitienė. Klinikiniuose tyrimuose nustatyta, kad vartojant šiuos vaistus galima netekti apie 6 kg, o asmeninėje medikės praktikoje buvo pacientas, kuris per 3 mėnesius neteko net 9 kg. 

 

 

Pacientai įvertino 

 

Gydytoja pastebėjo, jog pacientai, vartojantys GLP-1 grupės vaistus, greitai pajunta jų efektyvumą. Dėl sumažėjusio apetito, ima mažėti svoris. 

 

„Dažnai pacientai prieš sako: „Na, žinokit, daktare, aš mažai valgau.“ Bet kai paskiri tą preparatą, jie grįžta ir sako: „Žinokit, pasirodo, valgiau daug, nes būdavo, jau nuo vakaro tos durelės šaldytuvo vis ir varstosi, o dabar, – sako, – būna tokių dienų, kai ryte pavalgau ir žiūriu – vakaras ir aš vis dar sotus,“ – pasakoja E. Kreivaitienė. 

 

 

Daugiau apie tai laidoje sveikatos temomis 

 

Gydytoja džiaugiasi, kad toks gydymas prieinamas ir Lietuvoje. „Šie preparatai skiriami tiems, kas atitinka tam tikrus kriterijus...“ – teigė E. Kreivaitienė.

 

Išsamiai apie visa tai – kokiems pacientams šie vaistai skiriami ir kokiomis gydymo savybėmis jie pasižymi, – sužinosite rugsėjo 13 d. 9 valandą TV3 laidoje „Sveikata.lt“.

 

Parengta bendradarbiaujant su Novo Nordisk.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas