Kokie turi būti vaikų pusryčiai?

Kokie turi būti vaikų pusryčiai?

Suaugusieji ir patys ne visada ir ne visi teisingai maitinasi, o ryte į darbą išskuba nepusryčiavę. Nejučia jų pavyzdžiu seka ir vaikai. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad vaikams pusryčiai ypač svarbūs. Ne mažiau svarbu ir ką vaikas pusryčiams valgo.

Sveika ne tik košės


Rūpestingiems tėveliams visuomet aktualu, kokie turi būti sveiki darželinuko ar moksleivio pusryčiai. Tikriausiai visi žino, kad šokoladiniai batonėliai ir kiti greiti užkandžiai nėra pats geriausias pasirinkimas.

„Vaikams, ypač pradinukams, labai svarbu savo dieną pradėti kokybišku maistu, nes nuo pusryčių ar vėlesnio užkandžio labai priklauso jų savijauta, jų sugebėjimas įsisavinti naują informaciją, žinias, bendravimas su bendraamžiais ir mokytojais. Manau, kad įvairūs greiti pusryčių variantai, kaip, pavyzdžiui, dažnai reklamuojamos šokoladinės užtepėlės, vaikams nėra labai sveika. Savo vaikams tėvai turėtų nuo pat mažens skiepyti sveikos gyvensenos įpročius, ypač svarbu juos išmokyti valgyti sveikus pusryčius, kurie yra svarbiausias dienos maistas“, - sako rūpestinga vaistininkė J. Skinderskienė.

Sveikiems pusryčiams ji siūlo rinktis šviežių daržovių salotas, omletą ar kokybišką košę – kas ką labiau mėgsta. Prieš pusryčius būtų labai gerai išgerti stiklinę ar bent pusę stiklinės vandens, o sulčių ryte gerti nerekomenduojama. Pusryčių košėms, pasak vaistininkės, labiausiai tinka įvairios laukinės kruopos: rudieji ryžiai, grikiai, kuriose yra daugiau mineralinių medžiagų. Net ir nedidelė, saujos dydžio, tokios košės porcija dienos pradžioje duoda daug naudos mūsų ir vaikų sveikatai. Prieš valgant į košę gerai būtų įdėti gabalėlį sviesto arba kokybiško alyvuogių aliejaus.

Taip pat pusryčiams puikiai tinka ir sumuštinis, paruoštas su rupesne duona, perteptas avokadu ar vaiko mėgstamu sūriu.

Pratinti reikia nuo mažens

Kaip elgtis, jei vaikas, ypač paauglys, nenori valgyti kruopų ir daržovių, nes mato, kad jo bendraamžiai pusryčiams valgo, pavyzdžiui, saldžius sausus pusryčius su pienu ir pagardais? Kad vaikas pamėgtų sveikus pusryčius, anot vaistininkės, jį prie tam tikrų produktų reikia pratinti nuo pat mažens.

„Žinoma, kartais galima ir pasmaližiauti, tačiau ir tokiu atveju galima sugalvoti, kaip pagerinti pusryčius: galima rinktis ekologiškus, geresnės kokybės sausus pusryčius, pagardintus riešutais ar džiovintais vaisiais. Sausi pusryčiai turėtų būti gerai subalansuoti, kad glikeminis indeksas nebūtų aukštas ir, kad vaikas papusryčiavęs bent 2-3 valandas būtų sotus“, - sako J. Skinderskienė.

Jos nuomone, tam, kad didėtų visuomenės, o ypatingai tėvų, sąmoningumas vaikų mitybos klausimais, labai svarbu šeimoje laikytis teisingų valgymo tradicijų bei įpročių. „Jei šeimoje viskas yra gerai, tai ir mažieji pamažu išmoks teisingai maitintis. Taigi, pagrindinis faktorius, lemiantis vaikų mitybos įpročius, yra tėvų pavyzdys“, - mano rūpestinga vaistininkė.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas