Kokią sporto rūšį pasirinkti vasarai?

Kokią sporto rūšį pasirinkti vasarai?

Vasarą daugelis iš mūsų aptingsta, nori tik kur nors ramiai išsitiesti ir nieko neveikti, tačiau reikėtų nepamiršti judėti. Tiesa, sportuojant teks laikytis kai kurių taisyklių – jos netgi ekstremaliomis sąlygomis ir per didžiausius karščius padės jums treniruotis saugiai ir efektyviai.

Bendri patarimai

Kad ir kokią sporto rūšį paprastai praktikuojate, vasarą reikėtų sumažinti apkrovas ir treniruočių intensyvumą: nepersistenkite, nenusivarykite nuo kojų, dažniau darykite pertraukas. Jeigu sergate kokiomis nors širdies ligomis arba esate linkę į hipertoniją, savo treniruočių režimą būtinai aptarkite su gydytoju – greičiausiai teks šį bei tą koreguoti.

Prieš treniruotes naudoti antidepresantų nerekomenduojama, nes fizinis aktyvumas ir aukšta temperatūra skatina prakaitavimą. Antiperspirantai gali užkimšti poras – tada visi prakaite esantys šlakai ir toksinai negali pasišalinti ir vėl patenka į organizmą.

Po treniruočių reikėtų nusimaudyti po dušu – vanduo jokiu būdu neturi būti šaltas ar tuo labiau – ledinis, priešingu atveju jūs smarkiai rizikuojate pasigauti anginą arba susirgti miozitu (raumenų uždegimu). Geriau iš pradžių prisėskite kur nors 7 minutėms ir leiskite kūnui atvėsti, ir tik tada keliaukite į dušą. Būtinai nusiprauskite vėsiu vandeniu veidą.

Laikykitės tam tikro režimo: treniruodamiesi stenkitės negerti. Jeigu labai kankina troškulys – paskalaukite burną kambario temperatūros vandeniu ir išspjaukite. Prasidėjus karščiams skysčių poreikis išauga, tad suvartoti turėtumėte ne mažiau kaip po 2 litrus per dieną. Galite į vandenį įmaišyti citrinos sulčių arba mėtų arbatos – šie gėrimai pasižymi puikiu gaivinamuoju poveikiu.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas