Kokį poveikį žmogaus organizmui daro marihuana?

Kokį poveikį žmogaus organizmui daro marihuana?

Marihuana - tai iš žydinčių kanapių viršūnėlių išgaunama narkotinė medžiaga. Tai bene dažniausiai vartojama nelegali svaiginamoji medžiaga. Statistika teigia, kad visame pasaulyje bent kartą per metus maždaug 4% suaugusiųjų vartoja marihuaną, 0,6% ją vartoja kasdien. Apie marihuaną sklando daugybė mitų, bandančių įteigti, kad tai tėra "nekaltas" narkotikas, nesukeliantis rimtų pasekmių sveikatai. Tačiau kaip yra iš tikrųjų?

Marihuanos sudėtyje yra apie 400 skirtingų cheminių medžiagų. Pagrindinis psichiką veikiantis komponentas yra tetrahidrokanabinolis. Nuo šio komponento kiekio priklauso narkotiko poveikis: kuo daugiau šio komponento kanapėse - tuo stipriau marihuana veikia organizmą.

Marihuana dažniausiai vartojama ją rūkant. Narkotiko poveikis organizmui pasireiškia po 10-30 minučių.

Koks marihuanos poveikis:

 

  • Džiūsta burna ir gerklė;
  • Padažnėja širdies ritmas;
  • Sutrinka koordinacija ir pusiausvyra;
  • Sulėtėja reakcijos laikas;
  • Susilpnėja trumpalaikė atmintis.


Vidutinės dozės sukelia atsipalaidavimą, skatina fantazijas. Didelės dozės gali sukelti haliucinacijas ir paranoją.

Paprastai trumpalaikis marihuanos poveikis visiškai išnyksta po  2-3 valandų. Tačiau iš organizmo tetrahidrokanabinolis pilnai nepasišalina. Ši medžiaga tirpsta riebaluose, todėl kaupiasi riebaliniame audinyje, kepenų, plaučių, seklidžių ir kitų organų riebaluose. Praėjus dviem dienom po marihuanos vartojimo, ketvirtadalis tetrahidrokanabinolio dar yra organizme. Atlikus šlapimo tyrimą tetrahidrokanabinolio pėdsakų galima rasti dar tris dienas po vartojimo, o jautriais kraujo tyrimais jis aptinkamas net iki 2 savaičių laikotarpiu.

24 valandas po marihuanos vartojimo gali pasireikšti atminties pablogėjimas, sumažėti informacijos įsisavinimo efektyvumas, atsirasti sunkumai sukaupti dėmesį, pablogėti matematiniai bei kalbėjimo įgūdžiai. Kai kurių tyrimų duomenimis, marihuana gali sukelti negrįžtamą poveikį atminčiai, dėl struktūrinių atminties srities smegenyse pokyčių.

2 psl. »

Komentarai (189)

Matas 2019-09-01 11:06
Durnių valdžia.Veryga be smegenų,visas išbales,ligotas,aiškina apie sveikata.Šakalienė vaikų neturiejusi,ir nieko apie nenutokia,aiškina apie vaikų auklėjima.Visą ideologiją kopijoja nuo skandinavų,nesuvokdami kad ten kitas mentelitetas žmonių.Kai kuriose šalyse vyras tampamas, tik kai pasantikiauja su asilu,jeigu tokia šalis praturtėtu,atrastu naftos,mūsų seimo durneliai propaguotu zofilija.Lietuva stebūklų šalis.
Dainius 2019-05-09 14:58
Esu Marijuanos megejas ir tai kas rasoma tikrai ne viskas tiesa. Rukau jau 2 metus, tik tada kada jos noriu, tai nera narkotikas prie kurio imanoma iprasti. esu tai pogi ir cigaretes rukantis, ka galiu pasakyti, jog be Marijuanos galiu isbuti ir menesi, ir du. Ir organzmas to nereikalauja, bet be cigareciu nei 2 dienu negaliu isbuti. Cigaretes tai yra narkotikas. Nuo naturalaus produkto gatveje vadinamos Žolės niekad neturėjau haliucionaciju. Nes nera purksta chemikalais kaip lietuvoje. taigi ka galiu pasakyti suage turetu isbandyti ir pajausti savo kailiu ar tai narkotikas ar ne. as uz Marijuana alkoholio nevartoju ir geresne atsipalaidavimo priemone matau Marijuana bet ne Alkoholi. nuo Alk zmones pasidaro buki ir drasuoliai viska pasiryze padaryti. o nuo Marijuanos dar ir smegenu veikla padideja. Jei parukius imuosi kazka spresti ar planuoti smegenu veikla tampa labai aktyvi. zinoma Marijuana rukyti ne nuo 16 reiketu jaunas organizmas tokiu metu ir nuo alkoholio gali apsinuodyti nes yra per silpnas. manau legalizuotu Marijuona lietuvoje nuo 24/26 metu ir jokiu problemu nebutu. Kazkaip negirdejau ir nemaciau jog nuo Marijuanos butu mires zmogus nebent tai buvo kaip ir sakiau 16 kuris perdozavo ir laiku negavo greitosios pagalbos. Na kaip ir sakiau Nuo alko irgi tai pat gali uzsilenkti zmogus o alko yra legalu . Plius Lt nori buti kaip Vokietija ar kitos europos pietu/valaru salys. Duok zmogui viska ir patys pasirinks ar jam su alkoholiu atsipalaiduot ar su Marijuana ar tai i legalu Viešnami nueiti. lietuvelej toli grazu iki tokiu dalyku. Nematau reikalo ten buti. kai salies valdyme turi itakos senu vailoku zodziai tokiu kaip Lanzbergio senelio ... jau nebe smetonos laikai jiem jau gultis reikia.. ggvena zmones smetonos laikuose neapsisviete. o tai puikiai parodo Laida klausimelis...
Rolandas 2018-10-24 14:12
Sveiki kaip man vartoti skausmui mazinti.be rukimo?arbata dariausi nieko nesijaucia.aciu
Niekas 2018-07-06 16:51
Cia lietuvoje tik tokia zole, kuri taip veikia organizma, taip tikrai buna, jei jus esat cia tokie issilavine zmones tai turetumet suprast, kad cia rasoma tikru tikriausia tiesa, o kaip cia vienas veikejas parase, kad 5men vartoja , tai tegu paraso dar po kokiu puses metu ar atsirado tokiu pozymiu, bet galiu pasakyti pabaigai tiek, kad pajusi vaikinas tikrai ;) cia tik puse pozymiu parasyta, visi kiti pozymiai pasimato tavo kasdienybeje kokia ji tampa nyki, neteisinga, bei neidomi.
Lama 2018-05-28 17:27
Paskaicius lt puslapius apie thc, atrodo kad tai blogiau uz alkoholi uz tabaka, saunu, taip ir toliau, tegul geria, ruko zmones pas mus☺️☺️☺️☺️ Nezinau, kaip Amsterdame jie dar gyvi ir vaiku turi, kai toks narkotikas laisvai vaiksto☺️
Gyvenimo būdas 2018-05-17 17:33
Vartoju jau kaip 5men ar man gali kas nors būt?
ogkush 2018-05-02 11:02
Dažnai neteisingai bandoma THC ar kitų kanabinoidų poveikį priskirti haliucinogenams. Su tuo griežtai nesutinka psichiatrai: THC nesukelia haliucinacijų, kokias gali sukelti LSD, psilobicinas, meskalinas ar kiti haliucinogenai.

Teoriškai mirtina dozė yra 40000 kartų didesnė už psichoaktyvią. Pagal tikslius medicininius duomenis marihuana yra žymiai saugesnė negu dauguma įprastinių mūsų valgių. Pavyzdžiui, suvalgius dešimt žalių bulvių gali ištikti toksinis priepuolis. Palyginimui, fiziškai neįmanoma suvalgyti tiek marihuanos, kad tai sukeltų mirtį. Dar neužfiksuota nei viena mirtis dėl marihuanos perdozavimo išskyrus alerginius atvejus.
JR 2018-01-16 08:22
Triochalos
Jurbarkas 2017-11-03 09:14
Šitiek nesąmonių prirašyt reikia talento.
Linksmas 2017-08-04 08:18
Katik tiek daug nesamoniu perskaiciau, gal geriau nerasykit tokiu straipsniu ir nedezinformuokit visuomenes. Tai tikrai nera haliuciogenas ir nr1 gydant astma, o ir vakaru medikai pirmiausia israso si medicinini prieparata netekus seksualinio susijaudinino. Pirma pasidomekit del ko kur kas labiau issivysciusios vakaru salys legalizuoja si augalines kilmes prieparata. Lietuvoje farmacibibkai moka nemazus pinigus, kad sis pigus medicininis prieparatas butu kriminalizuotas

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas