Kokį poveikį žmogaus organizmui daro marihuana?

Kokį poveikį žmogaus organizmui daro marihuana?

Marihuana - tai iš žydinčių kanapių viršūnėlių išgaunama narkotinė medžiaga. Tai bene dažniausiai vartojama nelegali svaiginamoji medžiaga. Statistika teigia, kad visame pasaulyje bent kartą per metus maždaug 4% suaugusiųjų vartoja marihuaną, 0,6% ją vartoja kasdien. Apie marihuaną sklando daugybė mitų, bandančių įteigti, kad tai tėra "nekaltas" narkotikas, nesukeliantis rimtų pasekmių sveikatai. Tačiau kaip yra iš tikrųjų?

Marihuanos sudėtyje yra apie 400 skirtingų cheminių medžiagų. Pagrindinis psichiką veikiantis komponentas yra tetrahidrokanabinolis. Nuo šio komponento kiekio priklauso narkotiko poveikis: kuo daugiau šio komponento kanapėse - tuo stipriau marihuana veikia organizmą.

Marihuana dažniausiai vartojama ją rūkant. Narkotiko poveikis organizmui pasireiškia po 10-30 minučių.

Koks marihuanos poveikis:

 

  • Džiūsta burna ir gerklė;
  • Padažnėja širdies ritmas;
  • Sutrinka koordinacija ir pusiausvyra;
  • Sulėtėja reakcijos laikas;
  • Susilpnėja trumpalaikė atmintis.


Vidutinės dozės sukelia atsipalaidavimą, skatina fantazijas. Didelės dozės gali sukelti haliucinacijas ir paranoją.

Paprastai trumpalaikis marihuanos poveikis visiškai išnyksta po  2-3 valandų. Tačiau iš organizmo tetrahidrokanabinolis pilnai nepasišalina. Ši medžiaga tirpsta riebaluose, todėl kaupiasi riebaliniame audinyje, kepenų, plaučių, seklidžių ir kitų organų riebaluose. Praėjus dviem dienom po marihuanos vartojimo, ketvirtadalis tetrahidrokanabinolio dar yra organizme. Atlikus šlapimo tyrimą tetrahidrokanabinolio pėdsakų galima rasti dar tris dienas po vartojimo, o jautriais kraujo tyrimais jis aptinkamas net iki 2 savaičių laikotarpiu.

2 psl. »

Komentarai (180)

Linksmas 2017-08-04 08:18
Katik tiek daug nesamoniu perskaiciau, gal geriau nerasykit tokiu straipsniu ir nedezinformuokit visuomenes. Tai tikrai nera haliuciogenas ir nr1 gydant astma, o ir vakaru medikai pirmiausia israso si medicinini prieparata netekus seksualinio susijaudinino. Pirma pasidomekit del ko kur kas labiau issivysciusios vakaru salys legalizuoja si augalines kilmes prieparata. Lietuvoje farmacibibkai moka nemazus pinigus, kad sis pigus medicininis prieparatas butu kriminalizuotas
Laisvas (Tesinys Nr.2) 2016-11-22 18:45
tai reikšia jog galų gale kalta ne marihuana, o tai kas slepiasi už žmogaus minčių ir išgyvenimų. Viskas yra daug giliau nei jūs įsivaizduojat taip kalbėdami, nes jųsų smegenėlės sugraužtos ne tik valdžios žiūrkių, bet ir kitų žiurkių.
Laisvas (Tesinys) 2016-11-22 18:42
pabaisa, kurį žmonės tik išgirdę deda į kelnes. Žolė yra natūrlus dalykas iš gamtos ne taip kaip kiti šimtą kartų labiau veikiantys žmogaus sveikatą ir j psichiką. Nepamirškit, jog niekada nebūna tik vienas atsakymas. Yra ir begalė įsitikinimų iš nuotrupų kaip kažkas kažką sakė, o tu patikėjai. Vienas žmogus niekada neatstos tai kaip žmogaus organizmą veikia žolės rūkymas. Tas vienas žmogus yra kitokios psichikos nei kiti ir galbūt rūko tai kitais tikslais nei turėtų. Jeigu rūko iš nevilties,
Laisvas 2016-11-22 18:36
Taip, gyvenkit savo gyvenimą giliai susivaržę nuo viso kas smagu, gera. Gyvenkit kaip tas diedukas marionetė pagal tai kokias taisykles sukūrė valstybė, gyvnkit pagal taisykles kurias jums įdiegė į smegenis nuo pat mažens, pameskit savo galvą, nes jums jau uždėjo kitą. Marihuana nėra blogis, bet kaip ir visur žmogus kartais linkęs perlenkti lazdą. Žolė nėra toks pat narkotikas kaip kiti. Tik ji priskirta tam pavadinimui. Visi bijo žodžio ,,Narkotikas,,. Nes šis žodis visuomenės jau yra paverstas
Policija sugadino telefona tesinys 2016-10-27 15:42
Nes už tai kad parūkiau žolės, man nutempė automobilį, nors jo net nevairavau (už aikštelę ir nutempimą sumokėjau 150eur, tai čia dar labai nedaug), atėmė ir sugadino telefoną, ir dar žada nuteisti už medžiagų turėjimą. 1 gramo :) Normalu čia. Ubagų alkoholikų šalis, gert yra normalu o suktinę parukyt kur tikrai ne tiek kenkia sau ir kitiems tai yra jau baudžiama.
Policija sugadino telefona, 2016-10-27 15:42
Sveiki, norėjau paklausti ką daryti tokioje situacijoje, kai buvo paimtas telefonas policijos, ir kai jį atidavė, pasirašiau kad jam viskas gerai, o kai parėjęs namo patikrinau ar veikia sim kortelė pamačiau kad sugadintas sim nuskaitymo įrenginys. Policijoje pasirašiau, nors telefonas buvo išsikrovęs todėl nebuvo sąlygų kaip jį patikrinti.
Šiaulių VPK turėtų būt gėda, patys neprisiima atsakomybės. Šiuo postu labiau noriu, kad daugiau žmonių išgirstų apie tai kokie durni įstatymai yra Lietuvoj
nerukau 2015-08-30 01:22
Narkomansi visada gina ta nuoda.turiu pazistama,kuri ruko kiekviena diena.Jei neparuko-kankina nemiga,neimanoma susikalbet,nes pikta kai velnias,o ka kalbet spie kosuli...kosti kaip pensininkas ,rukantis prima visa gyvenima.Tikiu,kad gydo kai kurias ligas,bet nerujant kiekvuena diena!Gydykites,narkomanai,nuo priklausomybes.Ir pabaigai retorinis klausimas:kuo sergat,kad ja rukot ir ji tokia achujiena?Nors kokia ten jinai gali but sveika,jeigu mausosi su tabaku?Juk tabakas blogis,o zole,tai awesome
ganzda 2015-03-10 16:58
jo zinau is kur esi
ganzamenas 2015-01-05 14:46
zolyte ir gera ja mes parukom acipalaiduojam filmuojam o kas tiki tokiais sudais kat ji kenkia smegenu lastelems tai jie klista ji ti mazina atminti bet po keliu die jos nevartojos acigauna atmintis ir VAPSE GAL ZINOT KU PRAMUS SIUO METU?

Gaile 2014-12-07 21:19
o as manau kad geros sveikatos zmonems marihuana nei reikalinga nei naudinga. ir isvis kuo maziau priklausomybiu tuo smagiau ;)

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas