Kojų skausmo gydyme atrasti nauji ir pažangūs gydymo būdai

Kojų skausmo gydyme atrasti nauji ir pažangūs gydymo būdai

Specialistai trimituoja: visuomenė beveik nekreipia dėmesio į lėtinio venų nepakankamumao simptomus. Mažai kas žino, kad šios ligos komplikacijos gali baigtis net mirtimi.

 

Kenčia daugiau nei pusšimtis procentų žmonių 

 

Dėl lėtinio venų nepakankamumo visuomenėje kenčia iki 64 proc. žmonių. Lėtinis veninis nepakankamumas gali būti dėl įvairių priežasčių. Medicinos mokslų daktarė, gydytoja angiochirurgė Birutė Vaišnytė teigia, jog dažniausiai lėtinis veninis nepakankamumas išsivysto dėl venų varikozės. Venų varikozė – yra paviršinių venų išsiplėtimas. Išsiplėtus paviršinėms venoms, suglemba kraujagyslių sienelės, sutrinka vožtuvų funkcija, kraujas nebegali grįžti į širdį – jis telkiasi kojose, išsivysto kojų tinimas. Vystantis kojų tinimui, atsiranda odos pakitimai, opos. Kita pavojinga paviršinių venų varikozės komplikacija – besivystantis tromboflebitas – venų uždegimas, kylantis dėl kraujagyslėje susidariusio trombo. 

 

 

Į ką atkreipti dėmėsį? 

 

Kuomet vena yra sveika, jos sienelė yra stangri, vožtuvai veikia gerai, jie padeda kraujui tekėti viena kryptimi. Jei venos yra prasiplėtusios, jų sienelės yra glebios, vožtuvai ne visiškai užsiveria ir prasideda veninio kraujo grįžimas atgal, o tai po truputį sukelia lėtinį venų nepakankamumą. Ankstyvieji jo simptomai yra sunkios, skausmingos kojos, kojų tinimas, dažni naktiniai mėšlungiai, nuvargusios, tvinkčiojančios kojos. Dažniausiai šie simptomai pasireiškia po sunkios darbo dienos, po ilgo stovėjimo, todėl gydytojai rekomenduoja visuomet atkreipti dėmesį į šiuos simptomus ir laiku kreiptis į gydytoją. 

 

 

Flavonoidai – į pagalbą kovai su kojų skausmais 

 

Pasak biomedicinos mokslų daktarės, šeimos gydytojos Lolitos Rapolienės, didėjant nutukimui, taip pat esant sėsliai gyvensenai, reikėtų laikų pasirūpinti kojų venomis ir ieškoti lėtinio venų nepakankamumo prevencijos priemonių. 

 

„Augalinės kilmės preparatai gali turėti terapinį poveikį gydant lėtinį venų nepakankamumą. Reikšmingi yra augalinės kilmės flavonoidai: diosminas ir hesperidinas, išgaunami daugiausiai iš citrusinių vaisių. Įprastai flavonoidai prastai pasisavinami virškinamajame trakte, todėl plačiai naudojama mikronizuota išgryninta flavonoidų forma. “ – teigia gyd. L. Rapolienė. 

 

 

Flavonoidų – diosmino ir hesperidino – efektyvumą patvirtina ir vaistininkė Virgilija Bečelytė. Jos žodžiais, su veikliųjų medžiagų kombinacija – diosminu ir hesperidinu, atlikta daugiau nei 130 tyrimų ar jų apžvalgų, įrodančių jų efektyvumą. 

 

„Mikronizuoti diosminas ir hesperidinas yra vieni dažniausiai šeimos gydytojų bei kraujagyslių ligų specialistų rekomenduojamų medžiagų, gydant kojų patinimą ir simptomus, susijusius su venų nepakankamumu,“ – teigia vaistininkė V. Bečelytė. 

 

 

Daugiau naudingos informacijos 

 

Apie lėtinio venų nepakankamumo simptomus, šios ligos komplikacijas, kurios gali baigtis net mirtimi, išsamiau bus kalbama rugsėjo 6-ąją 9 valandą ryte TV3 eteryje startuosiančioje naujoje laidoje „Sveikata.lt“. Charizmatiškoji laidos vedėja, gydytoja Asta Dumbliauskienė žiūrovams padės sužinoti daugiau apie lėtinį venų nepakankamumą, ligos prevenciją ir kliniškai pagrįstus gydymo būdus. O gydytoja angiochirurgė B. Vaišnytė ir šeimos gydytoja L. Rapolienė – papasakos, kodėl lėtinis venų nepakankamumas yra ne tik moterų, bet ir vyrų liga, apie kurią reikia kalbėti ir ką bendro su ja turi hemorojus. O taip pat laidoje bus gausi vertingos informacijos bet kuriam žiūrovui.

Komentarai