Kodėl žiema – geriausias metas šalinti lazeriu nereikalingus plaukelius?

Kodėl žiema – geriausias metas šalinti lazeriu nereikalingus plaukelius?

Nereikalingų plaukų šalinimas sukelia daug keblumų ir nepatogumų. Grožio specialistai sutaria, kad norint atsikratyti šios „puošmenos“ ilgesniam laikui, patogiausia tai padaryti lazeriu ir geriausia – būtent šaltuoju metų periodu.

„Nors dažniausiai nepageidaujami plaukeliai tikru galvos skausmu tampa vasarą, tačiau atsikratyti jų ilgam galima tik tada, kai jau nesimėgaujame saulės voniomis ir apie šiltojo meto malonumus mažai galvojame“, — sako klinikos „Grožio chirurgija“ specialistė Natalija Jasaitienė, jau ne vienerius metus moteris iš jų „kailiuko“ vaduojanti lazeriu.

Kodėl plaukus šalinti lazeriu rekomenduojate šaltuoju metų periodu?

Senovės Romoje plaukuotas ar neplaukuotas žmogaus kūnas rodė, kad jis priklausė tam tikrai klasei. Turtingos moterys plaukelius šalindavo titnaginiais skustuvais, specialiais pincetais bei kremu ištisus metus. Mūsų krašte, atšalus orams ir susisukus į šiltus drabužius, dažna moteris kasdien nesiginkluoja skutimosi peiliuku, o rečiau skutama oda atsigauna nuo išsausėjimo, nyksta paraudimai ar spuogeliai. Visgi atsipalaiduoti net ir užsitraukus vilnones kojines nereikėtų, nes būtent dabar yra tas laikas, kai galima tų nelemtų, gyvenimą gadinančių plaukelių, atsikratyti ilgam.

Priežastis ta, kad prieš kiekvieną procedūrą lazeriu mažiausiai 3 savaites reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesikaitinti soliariume, kitu atveju po procedūros ant odos gali atsirasti pigmentinių dėmių. „Priklausomai nuo plaukuotumo ir šalinamo ploto, dermatologas apskaičiuos reikalingų apsilankymų skaičių. Moterims, norinčioms atsikratyti plaukelių bikini srityje, lazeriu juos teks šalinti 4-6 kartus. Taip yra todėl, kad pašalinami tik augimo fazėje esantys gyvaplaukiai. Tarp procedūrų turi būti bent 6 savaičių pertrauka“, — pasakoja gydytoja-dermatologė N. Jasaitienė.

2 psl. »

Komentarai