Kodėl vyrams būtina rūpintis prostatos sveikata?

Kodėl vyrams būtina rūpintis prostatos sveikata?

Prostatos ligos – dažna ne tik vyresnių, bet ir jaunesnių vyrų sveikatos problema. Tačiau kalbėti šia tema vyrams vis dar yra nedrąsu. Laida „Sveikata.lt“ prostatos temą liečia jau ne pirmą kartą – stengiamės priminti, kad kalbėti apie prostatą – ne tik nėra gėda, bet ir būtina. Laidoje kalbiname gydytoją urologą Aivarą Grybą ir vieną garsiausių solistų Lietuvos baleto istorijoje Nerijų Jušką. 

 

Prostatos ligos gali kenkti ne tik vyrų fizinei, bet ir emocinei būsenai. Lietuvos urologų draugijos, Europos urologų asociacijos narys Aivaras Grybas teigia, kad atšalimas santykiuose gali atsirasti ne dėl išblėsusių jausmų, bet ir dėl prostatos sutrikimų. „Visi esame žmonės ir visas mūsų fiziologines funkcijas lemia labai daug aplinkos veiksnių. Dalykai, kurių negalime pakeisti yra rasė, genetika, amžius, demografija. Tačiau visada galime reguliuoti savo mitybą, fizinį aktyvumą, gretutines ligas, svorį. Jei fiziologinių funkcijų nekontroliuojame, jos sutrinka ir tikrai gali atsirasti atšalimas. Jis gali signalizuoti apie organizme vykstančius pokyčius.“ 

 

Kodėl vyrams vis dar gėda kalbėti apie prostatos ligas? Baleto primarijus Nerijus Juška teigia nesuprantantis, kodėl toks dalykas gali būti gėdingas: „Aš labai džiaugiuosi, kad atsiranda vis daugiau laidų, kurios šviečia žmones apie įvairias ligas, informuoja, į ką atkreipti dėmesį. Jei tokia liga egzistuoja, kodėl turėtų būti gėda?“. 

 

Į ką atkreipti dėmesį saugantis nuo prostatos ligų ir kada pradėti profilaktiką žiūrėkite jau šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, 9 val. ryte per TV3!

Komentarai (1)

Pašalinis, 2021-02-10 22:04
prostatai sveika saikingas masturbavimas o jei jei vargina prostatos uždegimas ar paūmėjimas labai gerai slopina šiltos vaistinių ramunėlių arbatos klyzmutės